Cihazla Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Cihazla su kaçağı bulma yöntemleri kullanarak arıza tespitikolaylıkla yapılıyor. Su kaçağı birçok zaman meydana geldiği bölgede kendini hemen farkettirir, ancak bazı durumlarda su kaçağı daha küçük boyutlarda meydana geldiği için farkedilmesi zaman alabilir. Bu küçük boyutlarda meydana gelen su kaçağı, genelde kılcal sızıntılar halinde, ya borunun kullanım ömrünü tamamlayarak deforme olmasına bağlı olarak; ya da yüksek basınca dayanamayarak çatlaklar şeklinde meydana gelir. Ayrıca burada tesisat malzemesinin ne kalitede olduğu da işin başka bir boyutu olarak düşünülebilir.

Akustik Cihazlar

Su kaçağı günümüzde akustik cihazlar ile kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Su kaçağı tespitinde akustik cihazlar noktasal olarak su kaçağının çıktığı bölgeyi tespit ederek, sadece su kaçağının meydana geldiği bölgeye ulaşılmasına sağlar ve herhangi bir kırma işlemi söz konusu olmaz. Cihazın çalışma esası, ses titreşimlerinin binlerce kez artırılarak, sorunlu bölgeye ulaşma esasına dayanır. Borunun dinlenmesi esnasında dışarıdan gelen sesleri filtreleme özelliğine sahip bu cihaz ayrıca daha büyük alanlarda (bahçe, park, sulama bölgeleri) su kaçağı tespiti konusunda avantajlar sağlamaktadır. Bu gibi yerlerde su kaçağı aramak samanlıkta iğne aramaktan farksızdır. Sadece dinlenilen bölgeye odaklanan cihaz, dışarıda ki seslerden etkilenmez. Boru içerisinde dolaşan su ile kaçağın çıktığı noktadaki ses frekansı farklıdır, bu noktada cihaz bu farkı yakalayarak kullanan kişiye yeri konusunda bilgi verir. Daha sonra yeri tespit edilen su kaçağı noktasal müdahaleler ile hiç bir yerin kırılmasına gerek kalmadan tamir edilir. Bu yöntem evlerde başarılı sonuçlar verdiği gibi bir çok ek maliyetten de kurtararak bütçenizin sarsılmasını önler. Düşünsenize çok büyük bir alanda sulama yapıyorsunuz ve yüksek faturalarınızın asıl sebebi meydana gelen kaçaklar, işte bu yöntem ile hem zamandan hem da maliyetten kazanarak yüksek faturalardan kurtulabilirsiniz.

Akustik yöntemler ile yapılan su kaçağı tespitleri , veri bazlı olduğu için herhangi bir kırma işlemi söz konusu değildir. Klasik yöntemler ile karşılaştırıldığında zaman, maliyet ve iş yükü bakımdan çok daha avantajlı olan bu yöntem ülkemizde bir çok profesyonel ekip tarafından kullanılmaktadır. Sizde su kaçağı problemlerinizde bu gibi yöntemlerden yararlanarak hem zamandan hem de maliyetten kazanabilirsiniz.

Cihazla su kaçağı bulma yöntemleri tesisatçı firması olarak son teknoloji kameralı cihazlarla kırmadan su arıza tespiti hizmeti vermekteyiz. Aynı gün içerisinde Çözüm Tesisat olarak İstanbul‘un tüm ilçelerine servisimiz mevcuttur. Su kaçağı olan bölgeyi hiçbir kırma işlemi yapılmadan kırmadan kameralı robotlarla bakarak su kaçağını bulmaktayız. Onarımını yaptığımız bölgeyi 1 yıl garanti vermekteyiz. 0551 231 83 55 numaralı telefondan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55