alt kata akan su nereden olabilir

Alt kata akan su nereden olabilir , alt daireye akan suyu nasıl bulabilirim ? Uzman Tesisat 0551 231 83 55 arayınız. Firmamız kırma dökme işlemleri oladan robot , kamera ve cihazlar kullanarak su kaçağı olan yer nokta atışı olarak tespit edilir. Tespit yapıldıktan sonra onarım için fiyatlandırma rapor şeklinde müşterimize sunulur eğer onarım yapılırsa bir yıl garantilidir.

Alt kata akan su nereden olabilir , ne yapmalıyım sorusu, tesisat problemlerinin yaşandığı binalarda yaşayan insanların, çözüm bulmaya çalıştığı rahatsız edici bir soru maalesef.
Banyolar, suyun en çok kullanıldığı alanlardır. Bu sebeple bu alanlarda çatlak ve sızıntılardan su akmaları gibi durumlar gözlemlenebilir. Bu gibi problemler iki şekilde meydana gelir. İlki ve en çok karşılaşılan durum olan boru tesisatında gerçekleşen arızalardır. Bu arızalar bina yaşından kaynaklı olabilmekle beraber, kurulum aşamasında yapılan tesisat hatalarından veya kullanım şartlarından kaynaklanıyor olabilir. ikinci durum ise üst katta gerçekleşen musluk arızası, su basması veya çamaşır makinesi arızası gibi sebeplerle üst katta biriken suyun alt kata inmesinden kaynaklanan banyo tavanından su damlaması problemleridir.

Alt Kata Akan Suyu Bulan Firma

Banyolardan alt kata inen sular sağlık açısından oldukça riskli bir durum teşkil eder. Bu yüzden de bu problemi yaşayanlar için alt kata inen su nereden olabilir , ne yapmalıyım sorusu  oldukça erken cevaplanması gereken bir sorudur.  Çünkü banyodan akan suların içerisinde milyonlarca bakteri ayni anda bulunur ve bu bakteriler ciddi hastalık unsurlarını da beraberinde taşırlar. Bu gibi hastalık yapma ihtimali olan durumlardan korunmak adına, banyoların kullanımına dikkat edilmesi gerekiyor. Akan suyun tuvalet giderinden kaynaklanabileceği göz önünde bulundurulmalı ve söz konusu akıntı ile temasta bulunulmalıdır. Banyodan alt kata inen sular gözlendiği an zaman kaybetmeden tesisat tamir edilmelidir. Tamirat sonrası içinse ortam iyice temizlenmeli ve hatta gerekiyorsa, uygun bir dezenfektan madde kullanılarak söz konusu ortam dezenfekte edilmelidir. Böylece olası sağlık problemlerinin önüne geçilmiş olur. Bunun yanında tamiratı yapan kişi veya kişiler de tamirat esnasında sağlıklarını korumak adına, uygun kıyafet ve ekipman kullanmaya özen göstermelidir.

Banyolardan suların akmasına sebep olabilecek nedenlerin başında uygun olmayan kullanım koşulları gelmektedir. Banyolarda asitli kimyasal maddeler kullanıldığında, banyo giderlerine zarar verir. Aşınan banyo gider boruları çatlakların oluşmasına neden olur. Dolayısıyla da bu çatlaklardan su sızmaları gerçekleşir. Bu yüzden de banyoda lavabo açıcı gibi ürünlerin sürekli kullanımı oldukça sakıncalı bir durumdur. Alt kata akan su nereden olabilir  dediğiniz an, profesyonel desteğe ihtiyacınızın olduğu andır. Bu şekilde olan bir problemi kendiniz çözmeye çalışmamalı, konusunda uzman kişi veya firmalardan konu hakkında destek almalısınız.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55