fıstıkağacı su kaçağı tespiti

Fıstıkağacı su kaçağı tespiti Üsküdar su kaçağı bulan tesisat firmaları telefonu 0551 231 83 55 tir . Kameralı cihazlar kullanarak su kaçağı olan yeri noktasal olarak bulup tamir ediyoruz.  Su kaçağı yerini bulmaıyorsanız bizi arayarak tespit işlerinizi yaptırabilirsiniz.

Fıstıkağacı su kaçağı bulma günümüz ileri teknolojisiyle birlikte artık çok basit bir işlem haline gelmiştir. Eskimiş geleneksel tespit yöntemleri yerine artık teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Eski, tecrübeye dayanan bu eski yöntemler uzun sürmekle beraber, kaçak tespiti yapılana kadar evin çeşitli yerlerinde kırıklar meydana gelmektedir. Çünkü bu eski yöntemlerde olası kaçak bölgeleri kırılarak tespit çalışması yapılır. Ama artık gelişen teknolojik aletlerle birlikte çok kısa bir süre içinde kaçak, noktasal bir tespitle belirlenerek sorun çözüme kavuşturulur. Bu teknolojik aletlerin içinde akustik dinleme cihazı, kameralı görüntüleme cihazı, termal kamera ve nemölçer aletleri sıralanabilir.

Üsküdar Fıstıkağacı Su Kaçağı Tespit Bulma

Yıllar yılı eskiyen su tesisatları, bir yerden sonra işlevlerini yitirebilmekte, bunun sonucunda sızıntı, patlama veya akıntı şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Bu sızıntı, akıntı veya patlama şeklinde karşımıza çıkan sorunları tespit etmek için kullanılan teknolojik aletlerden olan akustik dinleme cihazı, su kaçağının sesini tespit ederek uyarı verir. Temiz su kaçaklarında duvarda veya tabanda görülen ıslak ve nem ile birlikte kaçak olduğun anlaşılmakta ancak kaynağı tam olarak tespit edilememektedir. Akustik dinleme cihazı kaynaktan çıkan sesi duyarak onu cihazı kullanan kişiye bildirir. Fıstıkağacı su kaçağı tespiti işlemlerinde bu aletin yanı sıra kameralı görüntüleme cihazları sayesinde pimaş boruları ayrıntılı bir şekilde incelenebilmektedir. Termal kamera kaçağı, kaynağın farklı ısısı sayesinde tespit ederek bize bildirir. Nemölçer ise ortamın nemi referans kabul edilerek bir tespit işleminde bulunur.

Fıstıkağacı su kaçağı tespiti yapan cihazları yukarıda belirttik peki su kaçağının belirtileri nelerdir? Bu belirtilere ev veya işyerinin tüm vanaları kapalıyken dönmeye devam eden su sayacı örnek gösterilebilir. Rutubet kokusu, duvardaki sıvalarda dökülmeler de yine kaçağın belirtilerindendir. Su faturası normal seyrinden farklı gelmeye başlamışsa buda kaçağın başlıca belirtilerinden olarak algılanabilir. Yine parkelerde kabarma gözleniyor ve kombi su barı göstergesi sürekli bir düşüş halinde ise bunlar kaçak belirtisi olarak karşımıza çıkar. Bu belirtiler ışığında eğer su kaçağı olduğuna kanaat getirdiyseniz muhakkak profesyonel bir yardım almalısınız. Evinizin estetik görünümünün bozulmaması, gereksiz uzun süren işlemler, artı masraflar ve moloz yığınlarıyla uğraşmak istemiyorsanız güncel teknolojik yollarla yapılan kaçak tespit işlemlerini tercih etmelisiniz.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55