Su tesisatı borusunun röntgenini çekme

su kaçağı servisi

Su tesisatı borusunun röntgenini çekme sayesinde su kaçağı tespit bulma konusunda İstanbul genelinde servis alacağınız firma Uzman Tesisat 0551 231 83 55 arayınız. Daireden alt kata bir sızıntı sorunu mu yaşıyorsunuz ? Kırma dökme işlemleri olmadan su sızıntısı yapan boruyu tesisatın röntgeni çekilerek bulunuyor.

Tek yöntem bu değil elbet ; dinleme , tesisat içi görüntüleme ve test pompaları kullanarak su kaçağı nerde olduğunu bulabiliyoruz. İstanbulda 4 şube 9 servis aracı ile hizmet veren firmamız yaptığı onarım işlemlerinede 1 yıl garanti vermektedir.

Su Kaçağını Röntgen Çekerek Bulunuyor

Su tesisatı borusunun röntgenini çekme günümüzde gerek arızaya hızlı müdahale gerekse en az masrafla ve yüzde yüze yakın bir çözüm bulmasıyla oldukça revaçta olan bir tamir şeklidir. Ev olarak ya da işyeri olarak kullanılan dairelerdeki su tesisatları bazen sorun çıkarabilmektedir. Sorun en kısa sürede çözülmediği takdirde ileride daha büyük sorunlara yol açabilmektedir. Çünkü su tesisatındaki arızalar başka arızalara benzemez. Bir kere işin içinde su vardır ve fark edilmeyen bir su sızıntısı ilerde geri dönüşü olmayan olaylara neden olabilir. Ancak günümüzde su kaçağı arızaları, birtakım teknolojik aletlerle çözülebilmektedir. Bunların başında da su tesisat borusunun röntgenini çekme vardır. Bu aletlerin olmadığı zamanlarda, eskiden su kaçağı olan yerin tespiti çok daha zordu. Genelde su sızıntısının olduğu yerdeki duvar, fayans veya beton kırılırdı. Arıza tespit edilemeyince su borularının olduğu yer boylu boyunca kırılırdı. Belki de küçük bir sızıntı yüzünden dairenin içi küçük bir inşaata dönerdi.

Su tesisatı borusunun röntgenini çekme , günümüzde su sızıntısını bulmak için, kullanılan en kolay en zahmetsiz en ucuz yöntem. Bu cihaz sayesinde su kaçağını bulmak için bir bölgeyi fazla kırmadan dökmeden arıza çok kolay bulunabilmektedir. Cihaz barındırdığı ileri teknoloji sayesinde arızanın yerini tespit etmekte ve sadece o bölge kırılmak suretiyle çok hızlı bir şekilde problem çözülebilmektedir. Cihazın en büyük ve en önemli avantajı arızanın yerini nokta olarak tespit etmesi ve böylece az bir zahmet ve az bir masrafla sorunun çözülebilmesidir. Su sızıntısı tespit edilirken, bu cihazlar farklı yollar kullanabilmektedirler. Bazıları borudaki seslere odaklanırken, bazıları borunun işçindeki suyun sıcaklığıyla ilgili verileri toplar.

Her evde en az üç ayrı su tesisatı vardır. Bunlar soğuk temiz su tesisatı, sıcak su tesisatı ve kirli su tesisatıdır. Temiz su tesisatındaki su kaçakları genelde akustik dinleme cihazlarıyla bulunurken, kameralı görüntüleme cihazıyla daha çok kirli su tesisatındaki su kaçakları tespit edilir. Sıcak su tesisatındaki arızalar için ise genelde termal kamera kullanılır. Sonuç olarak tesisatımızda su kaçağı varsa, çözüm için geleneksel yöntemleri kullanmadan bu işi teknolojinin bütün imkanlarını kullanan profesyonel tesisatçılara bırakmak en doğru karar olacaktır.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55