Anadolu Yakası Su Kaçağı Tespiti

Anadolu yakası su kaçağı tespiti yapan tesisat firmaları telefon numarası 0551 231 83 55 arayabilirsiniz. Su kaçağı tespiti anadolu yakası ekiplerimiz aynı gün içinde su kaçağı arızasını gidermek için hizmet vermektedir.

Su Kaçağı Tespiti Anadolu Yakası

Su kaçakları her insanın canını sıkan ve zamanında tespit edilmediği takdirde feci sonuçlar doğurabilen bir sorundur. Bazen su kaçağı tespiti yapılırken yapıya ciddi zararlar verilebilmekte ve bu durum da hem tadilat sürecini hem de maliyeti artırmaktadır. Anadolu yakası su kaçağı tespiti firmaları aracılığıyla cihazlı işlemler gerçekleştirerek oluşması muhtemel bu hasarların seviyesinin en az düzeye indirgenmesi amaçlanmıştır. Duvarda ve tavanlarda oluşan kabarmalar, tavan boyalarındaki renk değişimleri, duş banyosu ve küvet gibi yerlerde meydana gelen kabarmalar su kaçaklarının habercisi niteliğinde olup mutlaka müdahale edilmesi gerekmektedir. Yapılarda alt yapı sistemlerinin sorunsuz ve sağlam nitelikle projelendirilmiş ve inşa edilmiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde bu sistemlerin tamiri kolay olmayacaktır. Bu amaçlar doğru montaj, uygun tesisat sistemi, profesyonel ekip çalışması çok önemlidir.

Yapıda sürekli olarak borularda ve contalarda deformasyon ve patlama meydana geliyorsa, yapı içerisine şebekeden gelen suyun basıncı ölçülmelidir. Eğer bu basınç değeri çok fazla ise sayaç kısmına basınç düşürücü monte edilebilir. Basınç düşürücü montajına rağmen sorun devam ediyorsa sistemin bütün olarak değiştirilmesinden başka çare kalmamaktadır. Anadolu yakası su kaçağı tespiti hizmeti veren firmalar uzman ve deneyimli personeli ile bu konuda yardımcı olabilmektedir. Su kaçağının bir başka nedeni olarak tesisat içerisindeki boruların üzerine dökülen harçlardaki çimento miktarının fazla olmasıdır. Bu miktar fazla olduğu zaman tesisattaki su boruları genleşmeye uğrar ve patlama için daha elverişli bir hale gelir. Bu nedenle su tesisatı montajından sonra kaplama işlemine geçildiğinde en üst kısma kum dökülmesinde yarar vardır.

Tesisatlarda kaynak hataları da boru patlamasının bir başka nedeni olarak karşımıza çıkabilmektedir. Anadolu yakası su kaçağı tespiti firmaları uygulamalarını gerçekleştirirken öncelikle su saatinin vanalarını kapatır. Mutfaktaki tezgah altı batarya muslukları, çamaşır makinesi musluğu ve ıslak zeminlerdeki diğer musluklar kapatılır. Ardından kombideki sıcak ve soğuk su vanaları kapatılır. Banyo bataryası sökülüp test pompası sıcak ya da soğuk su hattına bağlanır. Kaçak olan bu hatlarda pompa manometresinde gösterge düşüşü görülür ve kaçak yeri noktasal olarak bulunmuş olur. Sıcak ya da soğuk su hatlarında kaçak olmaması halinde pis su giderlerini kontrol etmekte fayda vardır. Pis su giderlerinde kaçak tespitinde ise pimaş borulara kameralı cihaz gönderilir ve boru içindeki arıza yerleri bulunuş olur.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55