su kaçağı bulma servisi istanbul

su kaçağı servisi

Su kaçağı bulma servisi İstanbul tesisat firmaları arasında Uzman Tesisat kameralı cihazlar ve dinleme makineleri kullanarak kaçağın olduğı yeri tespit etmektedir. Su kaçağı tespit bulma sitemiz üzerinden detaylı su kaçağı bulma servislerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ev ya da işyerlerinde bulunan tesisatlar zaman zaman problem çıkarabilmekte olup bu sorunlardan en fazla karşılaşılanlardan bir tanesi su kaçaklarıdır. Su kaçaklarının tamiri oldukça basit olmasına rağmen su kaçağının tam yerini tespit etme işlemi nispeten daha zordur. Su tesisatlarının çok büyük bir bölümü duvar ya da zeminin içinde yer almaktadır. Bundan dolayı su kaçağını tespit edebilmek için mutlaka borunun üzerindeki betonun kırılması gerekmektedir. Bu kırma işleminden önce kaçağın bulunduğundan ise emin olmak gerekmektedir. Ülkemizin en büyük şehri olan İstanbul’da da bu türden sorunlarla sıklıkla karşılaşılmaktadır. Su kaçağı bulma servisi İstanbul işleminde farklı cihazların kullanılmaya başlanmasıyla birlikte bu sorun eskisi kadar can sıkıcı olmaktan çıkmıştır.

İstanbul Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma servisi İstanbul işlemi sırasında birçok teknolojik cihaz kullanılmaktadır. Bu cihazlardan en fazla kullanılanlardan bir tanesi akustik dinleme cihazlarıdır. Bu cihazlar sayesinde ev ya da işyerinin herhangi bir bölümünde olan su kaçakları kolay bir şekilde tespit edilebilmektedir. Akustik dinleme cihazı, çok düşük sesleri bile algılama kapasitesine sahiptir. Bu özelliği sayesinde su kaçağı olan bölgedeki sesi kolaylıkla algılayabilmekte ve kaçağın yerinin tespit edilmesini sağlamaktadır. Çok küçük kaçakları dahi çıkardıkları ses sayesinde bulabilen cihaz, kaçaklardan ses gelmediği zaman bu tespiti yapamamaktadır. Bu tür durumlarda ise tesisat tamamen kapalı hale getirilmekte ve tesisata basınç verilmektedir. Böylece basınç sayesinde kaçaktan ses çıkmaya başlamakta ve akustik dinleme cihazı sayesinde yeri rahatlıkla tespit edilmektedir.

Su kaçağı bulma servisi İstanbul yöntemlerinin uygulandığı ilk yerlerden birisidir. Modern yöntemler sayesinde su kaçakları çok kısa sürelerde bulunabilmektedir. Söz konusu cihazların hepsinin çalışma prensipleri farklı olup bundan dolayı farklı durumlarda daha iyi sonuç vermektedir. Örneğin sıcak su sistemlerinde bulunan kaçakların tespiti için termal kameralar kullanılırken temiz su sistemlerindeki kaçaklarda akustik dinleme cihazları daha kısa sürede sonuç vermektedir. Pis su borularındaki kaçaklarda ise genellikle boru görüntüleme cihazları kullanılmaktadır. Böylece her duruma uygun cihazlar bulunmakta bu da kısa sürede sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Su kaçakları bulunduktan sonra gerekli tamirat yapılmakta ve kırılan bölge tekrar kapatılmaktadır.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55