fayans altında tesisat kaçağı bulma

99 TL su kaçağı bulma fiyatı

Fayans altında tesisat kaçağı bulma için Uzman Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında servis 99 TL fiyatlarla hizmet vermekteyiz. Su kaçağı tespit bulma alanında 4 farklı cihazla evde iş yerinde hizmet vermekteyiz.

fayans altında su kaçağı bulma

Evimizde, işyerimizde yada binamızda hiç fark etmediğimiz su kaçakları olabilmekte, duvarlara, zemine içten içe zarar verecek düzeyde ilerleyerek hasar yaratmaktadır. Fayans altında tesisat kaçağı bulma için önerilen yöntem teknolojik cihazlar kullanılmasıdır. Cihaz kullanmadan kaçağı bulmak oldukça masraflı ve hasarlıdır. Tahmini olarak belirli bölgeler kırılacak ve kaçağın bu noktada olması umulacaktır. Ancak tesisat kaçağı o noktada değil ise işlem devam edecektir. Gözle görülmeyen kaçak için pek çok noktanın kırılması hiç istenen bir durum değildir. Hele sizin dairenizde olmakla birlikte su kaçağı alt komşunuzda kendini belli etti ise hem sizin evinizde hem komşunuzun evinde tadilat işi çıkacaktır.

Hiç istenmeyecek bu durumlarla karşılaşmadan önce su faturaları her ay dikkatle incelenmelidir. Faturada normalin üzerinde tüketim artışı var ise görünmeyen bir kaçağın habercisidir. Günümüzde genellikle faturalar otomatik ödeme talimatı verilerek ödendiğinden hiç incelenmemektedir. Fayans altında tesisat kaçağı bulma işinin en önemli adımı faturaların dikkatle incelenmesidir. Ayrıca kombi basınç göstergesi özellikle kış aylarında sık sık kontrol edilmelidir. Basınç düşüklüğü görülmeyen bir sızıntı göstergesidir. Duvarlarda fark edeceğiniz nemlenme ve boya dökülmeleri de su kaçağı sebeplidir. Hiç istenmeyecek bir durumda evde veya işyerinizde böceklenme olmasıdır. Özellikle atık su tesisatında oluşan kaçaklar böceklerin yaşaması ve artmasına sebep olmaktadır.

Tüm bu belirtilerden bir veya birkaçı var ise fayans altında tesisat kaçağı bulma firmasını aramalısınız. Belirttiğimiz gibi cihazlarla bu tespiti yapacak firmalar tercih sebebi olmalıdır. Bu firmalar görünmeyen kaçağı bulmak için tüm tesisatları ayrı ayrı cihazlarla kontrol edeceklerdir. Dinleme cihazları ile temiz su tesisatı, termal kameralar ile sıcak su tesisatı, kameralar ile atık su tesisatı kontrol edilerek tesisattaki kaçak tespit edilir. Böylece görünmeyen ama var olan su kaçağı noktasal bazda tespit edilir. Tamirat esnasında dikkat edilecek bir konuda kaliteli malzeme kullanımı istenmesidir. Firmadan mutlaka kullanacağı malzemenin kaliteli olması istenmelidir. Tabi tamir işlemini yapacak ekibinde uzman olmasına dikkat edilmelidir. İşinin gereği eğitimleri almamış usta olmayan kişilerce kaliteli malzeme kullanılsa dahi yapılan iş kaliteli olmamaktadır. İş sonunda servis formu da düzenletilmeli ve saklanmalıdır.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55