su kaçağını kırmadan bulan cihaz

Su kaçağını kırmadan bulan cihaz kamera ve dinleme sistemleri kullanaran servis veren tesisat firmasıyız. Su kaçağı tespit bulma Uzman tesisat İstanbul genelinde bu tür kamera cihazar kullanarak ev ve iş yerinde su kaçağı problemlerine çözüm üretmekteyiz.

Su kaçağı beton veya fayans altında olduğu için alt kata inen yeri bulmanız maliyetli olabilir sağlam fayanslar kırıldığı için maliyet artacaktır. Uzman tesisat olarak geliştirilmiş görünütleme cihazları sayesinde sorunlu olan bölgeyi buluyoruz ve sadece orası tamir ediliyor.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Günümüz gelişkin teknolojisiyle beraber su kaçağını kırmadan bulan cihaz kamera işleri çok basit bir işlem haline gelmiştir. Gelişen teknolojiyle beraber su kaçağı tespit aletleri de hızla ilerlemiş, kaynağı adeta noktasal bir tespitle belirlenebilir kılmıştır. Bu teknolojik aletler akustik dinleme cihazları, kanal – boru görüntüleme kameraları, nemölçer ve termal kamera aletleridir. Bu cihazlar çoğunlukla noktasal tespitlerde bulunarak işlemleri oldukça hızlandırmaktadır. Tecrübeye dayanan eski yöntem ve teknikler kaçağın kaynağını bulana kadar evin birçok köşesinde kırık dökükler meydana getirmektedir. Temiz su kaçağı vakalarında, kaçak su, çok geniş bir yayılım göstererek evin birçok bölgesine yani duvar tabana ve tabanlarına sızmakta, buda kaynak tespit işlemlerini bir hayli zorlaştırmaktadır. Eski yöntemler kaynağı ayırt edebilecek kadar bir tekniğe sahip olmadıklarından dolayı, bu geniş yayılım karşısında kaynağı bulmakta zorlanmaktadırlar.

Su kaçağının var olup olmadığını ev veya işyeri sahibi nasıl anlayabilir? Su kaçağı belirtileri nelerdir?

  • Normalden fazla gelen su faturası,
  • Parkelerde kabarma gözlenmesi,
  • Kombi su barı sürekli düşüş halinde ise,
  • Rutubet kokusu mevcutsa,
  • Duvar sıvalarında dökülmeler varsa,
  • Tüm vanaların kapalı olmasına rağmen su saati hala dönüyorsa,

yüksek ihtimalle ev veya işyerinizde bir su kaçağı mevcuttur. Acilen bir su kaçağını kırmadan bulan cihaz kamera işlemi yapan ilgili firmayla iletişime geçmelisiniz. Çünkü su kaçakları vakalarında su çok hızlı bir yayılım göstermekte ve yapıya ciddi manada zarar vermektedir.

Yıllar yılı eskiyen boru tesisatları en nihayetinde tahrip olup aşınarak, kullanılamaz hale gelmekte ve kendini sızıntı, akıntı veya patlama ile göstermektedir. Ev veya işyerinde su kaçağı olduğunu tespit ettik. Peki, su kaçağının kaynağı ilgili firma tarafından nasıl bulunacak? Bu işlemler bir profesyonel işidir. Gelişkin teknolojik cihazlarla beraber yapılan bu su kaçağı bulma işlemleri esnasında en çok kullanılan cihaz akustik dinleme cihazlarıdır. Akustik dinleme cihazı aletleri su kaçağını, kaynağından çıkan suyun sesini algılayarak ilgili kişiye bildirir. Bu bildirme sonucunda evin çeşitli yerlerinde kırık dökük meydana gelmeden sadece bir fayans kaldırılarak sorun çözüme kavuşacaktır.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55