Evimde su kaçağı var nasıl tespit edebilirim

Evimde su kaçağı var nasıl tespit edebilirim ? diyorsanız Uzman Tesisatın profesyonel kameralı cihazlarla kaçak tespit ev tamir servis hizmetini alabilirsiniz. Uzman Tesisat olarak İstanbul genelinde kameralı ve dinleme cihazları kullanarak su kaçağı olan yeri noktasal olarak tespit ediyoruz.

Sadece su kaçağı tespit bulma değil onarım hizmetlerimizden de 1 yıl boyunca garantimiz altında faydalanabilirsiniz. Uzman Tesisat İstanbulda 4 şube 9 servis aracı ile gerek bireysel gerekse sigortalı ve mahkeme kararı olarak bilir kişi olarak su kaçağı tespit ile onarım hizmeti sağlıyoruz.

Su Kaçağı Var ama Nerede Bilmiyorum ?

Evinizde su kaçağı var ama nerede olduğu belli değil ise internette evimde su kaçağı var nasıl tespit edebilirim ? diye araştırma yapıyorsanız tam size göre bir servisimiz var. İlerleyen teknolojiyle birlikte su kaçağı tespit işlemleri bir hayli basit bir iş haline gelmiştir. Günün her saatinde yapılabilen bu tespit işlemleri, gelişen teknolojiyle beraber bir hayli hızlanmış, su kaynağını adeta noktasal bir şekilde tespit edebilir hale gelmiştir. Bu teknolojik cihazlar şöyle sıralanabilir: kanal – boru görüntüleme kameraları, akustik dinleme cihazları, termal kamera ve nemölçer aletleridir. Bu teknolojik aletler genellikle noktasal tespitlerde bulunmakta ve işlemleri bir hayli hızlandırmaktadır. Tecrübe yollu eskimiş yöntem ve teknikler kaçağın kaynağı bulunana dek evin çeşitli yerlerinde kırıklar oluşturmaktadır. Temiz su kaçağı durumlarında su, oldukça geniş bir yayılım gösterip evin birçok bölgesine yani duvarlara, taban ve tavanlara nüfuz etmekte bu durumda kaynak tespit işlemlerini oldukça zora sokmaktadır.

Eskimiş çözüm yolları böyle kompleks sorunları çözmekte hayli zorlanmaktadır. Peki, su kaçağı varlığını ev veya işyeri sahibi nasıl anlayacaktır? Belirtileri nelerdir?

  • Parkelerde kabarma görüntüleri,
  • Nem kokusu duyuluyorsa,
  • Anormal artışlı bir su faturası,
  • Kombi su barının sürekli düşmesi,
  • Duvarların sıvalarında dökülmeler oluşmuşsa,
  • Vanalar kapalı olduğu halde su sayacı hala dönüyorsa,

Büyük bir ihtimalle işyeri veya evinizde su kaçağı meydana gelmiştir. Öncelikle su kaçağı tespit işlemi yapan profesyonel bir firma ile iletişime geçmelisiniz. Zira su kaçağı vakalarında kaçak su, oldukça hızlı bir şekilde yayılmakta ve bu yayılım yapıya oldukça fazla zarar vermektedir.

Yıllar boyu eskiyen su boru tesisatları tahrip olup aşınarak en nihayetinde ya patlama ya akıntı ya da sızıntı yoluyla kendini göstermektedir. İşyeri ve ya evde su kaçağı olup olmadığını tespit ettik. Peki, su kaçağının kaynağını profesyonel bir firma nasıl bulacak? Bu tespit işlemleri bir profesyonel işidir. Gelişmiş teknolojik aletler ile birlikte yapılan bu su kaçağı tespit işlemlerinde en çok kullanılan teknolojik alet akustik dinleme cihazlarıdır. Akustik dinleme cihazları, su kaynağından çıkan suyun sesini yakalayarak, bu yakaladığı frekansı ilgili profesyonele bildirir ve böylece noktasal bir tespit gerçekleşmiş olur. Bu tespit sonucunda ev veya işyerinde gereksiz kırıklar olmadan tek fayans kaldırılarak sorun çözüme kavuşturulabilmektedir.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55