kombilerde yaşanan su kaçağını termal kamerayla bulan firma

İstanbulda kombilerde yaşanan su kaçağını termal kamerayla bulan firma Uzman Tesisat Avrupa ve Anadolu yakasında servis vermektedir. Sıcak su borusundaki kaçakları en iyi termal kamera göstermektedir. Eğer kaçak kalorifer tesisatında ise su eksiltme yaşanır bu ayrı bir konudur onuda kimyasal kapatıcı kullanarak hiç bir yeri kırmadan kapatıyoruz.

Eski zamanlara oranla günümüzde özellikle kombide yaşanan su kaçağını termal kamerayla bulan firma sayısında oldukça artış vardır. Bunun sebebi daha kısa sürede daha kolay ve olumlu sonuçlar alınabilmesidir ki termal kamerada işlemler net, sonuçlar ise başarılıdır. Yapılan işse alanın röntgenini çekmek ve patlak olan yeri ortaya çıkarmaktır.

Nasıl anlıyoruz peki kombi su kaçaklarını? Öncelikle kombinizdeki su miktarı azalacaktır. Üzerinde bulunan ve basınç ölçmeye yarayan barometre sık sık arıza durumuna geçer gibi sinyal verecek ve kombinizi durduracaktır. Siz yoğun bir iş gününden sonra sıcacık bir eve gelmeyi hayal ederken buz gibi bir evle karşılaşacaksınız ve moraliniz bozulacak.

Termal Kamerayla Su Kaçağı Bulan Firma

Önce kombi bağlantı noktaları kontrolü, sonra petek giriş çıkışları derken kontrollerin en hızlı şekilde sağlanması gerekmektedir. Tüm bu kontrollerden sonra gerekli işleme termal kameralarla devam edilir. Boruların içi tek tek görüntülenerek kaçağın nerede başladığı belirlenmeye çalışılır. Aynı zamanda kırık, çatlak ve delikleri de görmek mümkündür. Bunun için de genellikle kombilerde yaşanan su kaçağını termal kamerayla bulan firmalar aranır.

Buralarda kullanılacak olan termal kameralar genellikle ısıya duyarlı şekilde çalışırlar. Yani sıcak suya tepki verirler. Zaten kaçak olan kısımda da sıcak sudan dolayı ısı farkı oluşur. Özellikle merkezi ısıtma sisteminin kullanıldığı bina ve evlerde önce bütün alanı soğutup devamında kaçak olan katı tekrar ısıtarak sorunun tam yerini tespit etmek gerekir. Termal kamera devreye sokulduğunda borunun geçtiği güzergah ince bir çizgi halinde görünecek ve eğer çizgi belirli bir bölgede dağılıyor ve ya dengesiz bir konum izliyorsa kaçağın orada olduğundan şüphelenilir. Ayrıca bu işlem 3 – 4 saat gibi kısa bir süre içerisinde sizi sorunun kaynağına götürebilmektedir.

Kombilerde yaşanan su kaçağını termal kamerayla bulan firmaların bu yöntemi tercih etme sebebiyse, merkezi sistem binalardaki katlarda vana bulunmamasıdır. Bu da demektir ki akustik cihazlara açık ara farkla termal kameralar çok daha fazla işe yarayacaktadır. Diğer su kaçağı tespiti yöntemleri için diğer yazılarımıza göz atabilirisiniz.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55