kaçak su bulucu firma

su kaçağı servisi

Kaçak su bulucu firma İstanbul Uzman Tesisat Avrupa yakası : 0212 417 21 87 Anadolu yakası : 0216 612 55 90 su kaçağı tespit bulma için bizi arayınız. Kameralı cihazlarla tesisatın içini görüp su kaçağı olan yeri noktasal tespit ediyoruz.

Su kaçak bulucu cihaz kullanan tesisatçı firmalar için bizimle iletişime geçiniz.  İstanbul genelinde 5 şube 9 servis aracı ile aynı gün içinde su kaçağı bulum ve onarım işlemlerini yapıyoruz.

Su Kaçağı Noktasal Nasıl Bulunur ?

Su kaçakları hem daire içerisinde hem de dışarıda oluşabilmekte olup dışarıda oluştuğu zaman kaçak su bulucu firma işlemleri daha uzun sürdüğünden süreç uzamaktadır. Bazı yapı alanlarında ana su sayacı bina dışarısına monte edilebilmekte ve dış kısımdaki tesisat boruları yerin 1 metreden daha derinlerine de gömülebilmektedir. Bu gibi durumlarda su kaçağı tespiti için özel olarak geliştirilmiş cihazlar mevcut olup en yaygın kullanılan modellerden birisi de Sewerin Aquaphon modelidir. Bu cihazla 3 metre derinliğe kadar kaçak tespiti yapabilmek mümkün hale gelmektedir. Hem iç hem de dış kısımlarda kaçak bulma sürecini hızlandırmak ve yapıda oluşabilecek derz dolgusu bozulmaları, duvar ve yüzeylerdeki renk değişimleri, parke kabarmalarına karşı önlem alınma şansı oluşmaktadır. Böylece evin konfor şartlarının devamlılığı sağlanarak insan sağlığı açısından olumsuz sonuçlar meydana getirebilecek hadiselerden kaçınılmış olur.

Su kaçakları hem yapıya zarar vermekte hem de oluşturduğu hasar nedeniyle büyük bir maliyet oluşturmaktadır. Eski dönemlerde daha ilkel metotların kullanıldığı ve yüzeylerin tek tek denenmesi ile bulunan kaçaklar modern cihazlar sayesinde bu deneme işlemlerinden kurtulmayı sağlayarak kaçak su bulucu firma sürecinde yapı içerisinde kırma dökme gibi ekstra hasar verecek uygulamaların önüne geçilmesini sağlamıştır. Kalorifer tesisatları, atık su gideri, sıcak ve soğuk su gideri gibi alanlarda her bir tesisat sistemi için özel yöntemler geliştirilmiş ve buna uygun cihazlar piyasa sürülmüştür. Ülkemizde bu alanda üretilen yerli cihazlar bulunmamaktadır ve dolayısıyla ithal edilen ürünler ile bu hizmetler sağlanmaktadır. İthal ürünlerin satışı, bakımı ve parça değişimi gibi hizmetlerin sunulması amacıyla da teknik servis hizmetleri açılmaktadır.

Kaçak su bulucu firma süreci sonunda tesisat boruları ve contalarda oluşan deformasyon, korozyon, çatlak, kırık, ezilme gibi sorunlar ortadan kaldırılır ve sızdırmazlık testi yapılması sonucunda sistemin sağlamlığı garanti altına alınır. Bu işlemlerin sabır içerisinde ve düzgün bir çalışma ile işi bilen ve deneyimli personel aracılığıyla gerçekleştirilmesi çok önemli olup aksi halde çok daha büyük sorunlar meydana gelebilir ve geri döndürülemez hasarlar oluşabilir. 200 ile 250 lira arasında değişen fiyatlar ile başlayan su kaçağı tespiti işlemleri ; fayans ve parke sökülmesi, duvar kırılması gibi işlemler sonucunda malzeme ve işçilik giderleri ile birlikte daha yüksek maliyetlere neden olmaktadır. Bu işlemlerde belirlenen prosedür dışına çıkılması halinde ekstra masraflar da oluşmaktadır.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55