daire tesisat borusunda kaçak su bulma

Daire tesisat borusunda kaçak su bulma firmaları arasında Uzman Tesisat aynı gün içinde Avrupa ve Anadolu yakasında 99 TL den başlayan su kaçağı tespit bulma fiyatları ile hizmet vermektedir. Daireden alt kata su sızıntısı var ise bizi arayarak kaçak tespit ve tamirini yaptırabilirsiniz.

Zamanla evlerde su ve gider tesisatı eskir ve arızalanır. Bu arızaların sebep olduğu tuvalet suyu akmaları evlerde karşılaşılan en rahatsız edici durumların başında gelir. Ciddi sağlık sorunları, kirlilik, koku gibi pek çok problemi beraberindeki getiren bu akma durumu acil olarak giderilmelidir. Aksi takdirde yaşanılan binanın ömrünü ciddi anlamda kısaltır. Bununla beraber bunun gibi akma problemleri zamanında çözülemez ise belli bir sure sonra çok daha ciddi bir boyut alır. Bu yüzden de acilen daire tesisat borusunda kaçak su bulma çalışmaları yapılmalı ve konuya dair profesyonel destek alınmalıdır. Bu destek işinde uzman, tecrübeli bir tesisatçı veya konusunda uzman olup tesisat hizmeti veren bir firmadan alınmalıdır. Konusunda uzman olmayan kişi ve kişilerce yapılan onarım çalışmaları, eve çok daha büyük zararlar da verebilir.

Tuvalet suyu akmaları, ciddi hastalık problemlerine de kaynaklık edebilir. Tuvalet suları içerisinde milyonlarca bakteri ayni anda bulunur ve bu bakteriler ciddi hastalık unsurlarını da beraberinde taşırlar. Bu gibi hastalık yapma ihtimali olan durumlardan korunmak adına, tuvalet kullanımına dikkat edilmesi gerekiyor. Söz konusu akıntı ile temas edilmemelidir. zaman kaybetmeden daire tesisat borusunda su kaçağı bulma çalışmaları yapılmalı ve ardından da tesisat tamir edilmelidir. Tamirat sonrası içinse ortam iyice temizlenmeli ve hatta gerekiyorsa, uygun bir dezenfektan madde kullanılarak söz konusu ortam dezenfekte edilmelidir. Böylece olası sağlık problemlerinin önüne geçilmiş olur. Bunun yanında iyi şekilde yapılan tamirat, bina ömrünün uzamasını sağlar. Tesisat yapılırken daha önce gerçekleşen problemin tekrarlanmaması adına da önlem alınması uygun bir durumdur.

Daire tesisat borusunda kaçak su bulma esnasında öncelikle duvarlara, gider borularının duvarla birleştiği noktalara bakılmalıdır. Bu noktalar herhangi bir su kaçağı esnasında nemlenir. Bununla beraber borudan akan sular duvarlarda boyalara zarar vererek; boya ve sıva dökülmelerine neden olur. Bu gibi durumların gözlendiği alanlar, su kaçağının gerçekleştiği muhtemel alanlardır. Burada yapılacak tesisat işleminde önemli olan nokta; akan suyun borunun hangi noktasından aktığıdır. Dış ortamda bulunan borularda gerçekleşen çatlak ve sızıntıları gidermek kolay olurken, duvar içinden geçen boruların tamiri kameralar kullanılmadan oldukça zahmetli bir hal alabilir. Bu yüzden bu alanlar için de kamera ile kaçak araması yapılır.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55