steteskop ile su kaçağı

İstanbul Su kaçağı tespit Servisi

Steteskop ile su kaçağı bulunur mu evet bulunur ancak tek başına steteskop yetersiz kalabilir test pompaları gerekebilir. İlk önce steteskop nedir ne işe yarar doktarların dinleme olarak kullandığı alete steteskop denir.

Evlerimizde iş yerlerimizde su kaçağı sorunu ile sık sık karşılaşmaktayız. Su kaçağı sorunu zaman içerisinde yer altımızda döşeli su borularımızın eskimesi, hasar görmesi ile oluşmaktadır. Yeni yapılı yerlerde de müteahhitlerin malzemeden kısması, çalması sebebiyle bu sorunlarla karşılaşmaktayız. Su kaçağı sorunu hem bütçemizi hem de zamanımızı çalan sıkıntılı sorunlardandır. Ev veya iş yeri alacaksak, kiralayacaksak alt yapı sorunu olup olmadığını iyi araştırmamız gerekmektedir. Aksi hallerde bu su kaçağı sorunu ile karşılaşmamız kaçınılmaz olacaktır.

Mekânlarımızda su kaçağı sorunu olup olmadığını nasıl anlarız? Su kaçağı olan zeminlerde sık sık ıslanmalar, su birikintileri oluşmaktadır. Islanma olan yerleri kontrol ettirmemiz, ıslanmanın durumunu, hangi aralıklarla oluştuğunu iyi bilmemiz gerekmektedir. Yine Steteskop ile su kaçağı olan mekânların duvarlarında su kaçağından sebep rutubetlenmeler oluşmaktadır. Oluşan rutubet evin ısınma sorununun oluşmasına sebep olurken sağlık açısından da sıkıntılar yaratmaktadır. Zaman içerisinde oluşan rutubetlenmeler yaşam kalitesini düşürmektedir. Mekânların tuvaletlerinde, banyolarında, mutfaklarında atık su giderlerinde de su kaçakları olmaktadır. Atık su borularında kaçak olması yine sağlık açısından sıkıntılar meydana getirmektedir. Atık su borularında su kaçağı olması mekânlarda kötü koklar oluşmasına sebep olmaktadır. Atık su borularının su kaçaklarının bir an evvel onarılması gerekmektedir.

Kombilerin çalışması için su gerekmektedir, kombiye basınç sürekli su vermek gerekiyor ise basınç sürekli düşüyor ise kombiye giden suyun borularında su kaçağı vardır anlamına gelmektedir. Kombimizde herhangi bir hasar olmaması, daha fazla maddi hasar oluşmaması için su kaçağı sorunumuzu zaman geçmeden halletmek yararımıza olacaktır. Tuvalet ve banyoların tavanlarında akıntılar meydana gelmektedir. Bu akıntılardan dolayı çeşitli sağlık sıkıntıları meydana gelmektedir. Akıntılar üst dairemizin atık su giderlerinden gelmektedir, bu su kaçaklarının da önemsenmesi gereklidir. Üst katımızda oturan hane sakini ile konu görüşülmesi gerekmektedir, su akıntısının sorumlusu üst kat hane sahibidir. SSteteskop ile su kaçağı bulunması şimdilerde çok kısa zamanda ve çok az maliyetli olarak yapılmaktadır, kullanılan teknolojik kamera ve ses dinleme cihazları ile birlikte zamandan tasarruf ve maliyetten tasarruf kolayca sağlanmakta ve nokta atışı ile su kaçağı olan yer tespit edilmektedir.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55