Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su kaçağı tespiti fiyatları normal dairede 200 TL dublex veya iş yerleri için ayrıca fiyat almanız gerekmektedir. İstanbul genelinde Uzman Tesisat firmamız profesyonel su kaçağı bulma cihazları ile hizmet vermektedir.

Bulunduğunuz bina içerisinde su kaçağı olup olmadığını anlamak için birtakım belirtileri dikkate almakta fayda vardır. Bunlar arasında; suyun sayacı, binadaki tüm musluklar ve vanalar kapalı olduğu halde dönmeye devam ediyorsa, seramik döşemelerindeki derz renklerinde değişimler meydana gelmişse, banyo ve lavabo gibi alanlarda alt kat kısımlarında sararmalar oluşmuşsa, zeminin niteliğine bakılmaksızın yüzeyde su birikintisi oluşumu süreklilik gösteriyorsa Su Kaçağı Tespiti mutlaka yapılmalıdır. Bina içerisinde ıslanma veya nem gibi olumsuz koşullar meydana gelmişse, alt kat veya yan komşulardan şikayetler alınıyorsa, bunun yanında su harcamaları için ödenen paranın suyu kullanan kişi sayısı değişmemesine rağmen önemli derecede artışlar oluşmuş ise yine su kaçağı tehlikesinden şüphelenmek gerekir.

Su kaçağı tehlikesi, zararlı etkiler meydana getirmeden doğru zamanda ve uygun şekilde müdahale etmek suretiyle bertaraf edilmelidir. Bu amaçla su kaçağı tespiti fiyatları 200 TL den başlamaktadrı su kaçağının yerinin tespiti yapabilmek için akustik dinleme cihazı, dedektörler, nem ölçerler, termal kameralar gibi teknik ekipmanlar geliştirilmiş ve kullanıma sunulmuştur. Bu işlemleri gerçekleştirirken herhangi bir zarar verilmez sadece onarım sürecinde fayans kırma, yüzey delme gibi işlemler nedeniyle cüzi miktarda lokal kırma ve delme işlemleri gerçekleştirilir. Su kaçağı fayans, granit gibi malzemeyle kaplı bölgede oluşmuş ise kırma işlemi mutlaka yapılmaktadır. Bu işlem sonrası boru ya da conta değişimi gibi tesisatın düzgün çalışmasını sağlayacak bakımlar yapıldıktan sonra fayans döşemeleri uzman kişiler tarafından titiz bir çalışma ile yenilenir. Galvenizli borularda meydana gelen patlama ve çatlama gibi durumlar için teknik ekipmanlar vasıtasıyla durum tespiti yapılır. Bu borularda da benzer şekilde ses takibi işlemi gerçekleştirerek hasarın yeri bulunur ve gereken işlemler uygulanır.

Parke döşemelerinde şilte altında yalıtım amacıyla izolasyon kaplaması bulunduğu için bu bölgeler ses takibi yaparak su kaçağı tespiti fiyaları 200 TL den başlıyor cihaz olmadan su kaçağı bulmak daha zor hale gelmiştir. Buralarda işi gerçekleştiren kişinin deneyimlere daha ön plandadır. Parke döşemelerinin altındaki borular incelenirken de parkenin yerinden düzgün bir çalışma ile çıkarılması gerekir. Buradaki borular onarım işlemi yapıldıktan sonra zeminin mutlaka kuruması beklenmelidir aksi halde parkelerin yeniden kabarması söz konusu olabilir. Bazen binada birden fazla noktada su kaçağı oluşabilir. Böyle bir durumda kaçağın ana kaynağı bulunur tesisatta gerekli değişimler yapılır ve basınç teşti uygulayarak tesisatın güvenli çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55