Sıhhi tesisattaki su patlağının yerini cihazlarla bulma işi

Sıhhi tesisattaki su patlağının yerini cihazlarla bulma işi yapan firmalar Avrupa ve Anadolu yakasında geniş servis ağı 99 TL den başlayan su kaçağı tespit bulma fiyatları ile hizmet veriyoruz. Uzman Tesisat şubeleri için bizimle iletişime geçiniz.

Su tesisatlarında farklı nedenlerden dolayı kaçaklar oluşmaktadır. Kaçakların duvarın içinde ya da parkenin altında olmasından dolayı tespit edilmesi son derece zor ve zahmetli bir iştir. Sıhhi tesisattaki su patlağının yerini cihazlarla bulma işi eskiden kırarak ve tahmin edilerek yapılmaktaydı. Bu konuda tecrübeli olan ustalar kaçağın yerini tecrübelerine dayanarak tahmin eder ve buna göre de tahmin edilen bölge kırılarak kaçak aranırdı. Kaçağın burada olmaması durumunda ise farklı bir nokta kırılır bu defa da orada aranırdır. Kaçak bulunana kadar işlem bu şekilde devam ederdi. Dolayısıyla da ev ya da ofisler çok ciddi zarar gördüğü gibi birkaç günde kullanılamaz hale gelirdi. Gelişen teknoloji sayesinde söz konusu durumlar tamamen değişti ve artık su kaçakları çok kısa sürelerde bulunmaya başladı.

Su Kaçağı Tespit Bulma

Sıhhi tesisattaki su patlağının yerini cihazlarla bulma işi için farklı teknolojik aletler kullanılmaktadır. Söz konusu aletlerin tamamının farklı özellikleri bulunmakta ve buna göre de daha iyi sonuçlar vermektedir. Termal kameralar özellikle sıcak su borularında meydana gelen kaçakları tespit etme noktasında çok etkilidir. Bu cihazların özelliği sıcaklık farklarını tespit etmek ve ekranına yansıtmaktır. Sıcak su borularındaki ısı miktarı normalde boru ile birlikte yani düz bir hat boyunca ilerlemektedir. Fakat kaçakların olduğu noktalarda ısının dağıldığı gözlemlenmektedir. Bu görüntü sayesinde kaçağın tam olarak nerede olduğu çok rahat bir şekilde su kaçağı tespit edilebilmektedir. Daha sonra ise gerekli tamirat işlemleri yapılmaktadır.

Sıhhi tesisattaki su patlağının yerini cihazlarla bulma işi için kullanılan bir başka cihaz ise nemölçer olup adından da anlaşılacağı gibi nem seviyesini ölçerek kaçağın olduğu bölgeyi tespit etmektedir. Bu cihazlar gelişen teknoloji sayesinde sadece duvar üzerindeki nemi değil duvar içindeki nemi de rahat bir şekilde tespit edebilmektedir. Duvarın 5 cm içine kadar olan nemi rahat bir şekilde tespit eden bu cihaz sayesinde nokta atışı olarak kaçak tespiti yapılabilmektedir. Kaçağın olduğu bölgedeki nem seviyesi fazla olduğundan cihazın tespiti nokta atışı olmaktadır. Daha sonra ise gereken tamirat işlemleri sadece o bölge için yapılmaktadır.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55