Kombi tesisatında su kaçağı kapatan kimyasal

By su kaçağı tespiti In Su Kaçağı No comments

Kombi tesisatında su kaçağı kapatan kimyasal uygulaması yapan İstanbul tesisat firmasıyız hiç bir yer kırılmadan tesisattaki kaçak kimyasal kullanarak tamir edilir. Uzman Tesisat şubelerini arayarak su kaçağı kapatma kimyasalı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kalorifer Sistemine Verilen İlaç Sayesinde Kırmadan Delik Kapanıyor

Kalorifer sistemine verilen kimyasal delikle yani hava ile temas ettiği anda kristalleşerek o patlağı kapatmaktadır. Uygulama 24 saat içinde etkisini göstererek kombi artık su eksiltmeyi bırakacatır.
Kombi tesisatında su kaçağı kapatan kimyasal nasıl kullanılır? Su kaçağı giderici kimyasal ilaç herhangi bir zarar teşkil etmemekle birlikte tesisatın içindeki sıvı kayıplarının önüne geçmektedir. Kullanımı tesisata sıvının aktarımı ve tüm sistemi dolaşması için bir süre beklenilmesi, sudaki sızıntının tam olarak kapatıldığının kanıtı olan basınç testinin kontrolü ve bazı önlemler ile tamamlanmaktadır.

Kombi Su Kaçağı Kapatma Kimyasalı

Kombi kaçak tamir kimyasalı ne işe yarar? Kimyasalın ana amacı su geçen boru içerisinde ilerleyerek sızıntı olan noktayı bulması ve hava ile temas ettiği anda kristalleşmesidir. O esnada katı forma dönüşerek sızıntı olan borudaki kılcal su kayıplarının önüne geçecektir. Beton yüzey, temiz su tesisatı, yerden ısıtma, kombi, merkezi sistem su borularında kırmadan kaçak onarımı gibi pek kullanım alanı vardır. Peki, bir su borusunda kaçak olduğu nasıl anlaşılır? Kırmadan kombi su sızıntı şikayetini bulmak için 1,5 bar seviyesinin altında mı kontrol edilir. Altında ise kombide su eksilmesi var demektir ve sızıntının miktarına gerekirse test pompası takılarak daha detaylı bakılabilir. Kombiden sıcak su borulara gönderilir ve bu esnada termal kamer aile duvarın, fayansın dışından olacak şekilde sızıntı taraması yaparken, ek olarak su seslerini de dedektör ile tarayarak net olarak nerede problem olduğu bulunur.

Kombi su sızıntılarını gösteren cihaz termal kameradır. Aslında birkaç farklı cihaz kullanıyoruz ve hepsi hasarsız tekniklerdir. Duvar, fayansa gelen su borusu ıslaklığının kuruması tesisat onarımı ile kısa sürede oluşacaktır. Önemli olan kombi kaçak durdurucu, onarıcı ilacın işe yarayıp yaramadığının basınç testi ile ölçülmesidir. Bu çalışmada kısa sürer ve garanti sonuçlu işlemlerimizi kaçırmayınız.