su kaçağı için servis ücreti ne kadar

su kaçağı tespitinde kullanılan aletler

Su kaçağı için servis ücreti ne kadar ? İstanbul genelinde su kaçağı tespit bulma fiyatı 99 TL den başlamaktadır. Dairenin dublex olup olmadığı ve dinleme cihazı ile mi yoksa kamera ile tespit yapılacağına göre fiyat değişiyor. Su kaçağı hem dinleme hemde kameralı sistemle bulunmaktadır. Temiz su kaçakları dinleme yolu ile atık su borusu kaçakları kamera ile tespit edilmektedir.

Su kaçağı problemi pek çok ev ve işyerinin karşılaştığı sıkıntılı bir problemdir. Kaçağın belirtileri ise; sayaç kapalı olduğu halde muslukların sürekli dönmesi, su kullanımı aynı olmasına rağmen faturanın yüksek gelmesi, ıslak hacimlerde tadilat yapılmasına rağmen alt katın tavanında sararmalar, sızıntılar, seramiklerin arasında bulunan derzlerin renk değiştirmesi, ıslak veya kuru zeminlerde, yüzeye sürekli su çıkması, duvarlarda nem ya da ıslanma, gibi belirtiler su kaçağının olabileceğini göstermektedir. Günümüzde su kaçağının bulunmasında bazı teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar, suyun aktığı yeri doğru bir şekilde tespit ederek, kaçağı bir ekran aracılığıyla göstermektedir. Bu cihazlar betonun altındaki kaçakların belirlenebilmesinde etkili değildir.

Su Kaçağı Bulma Servisi

Su kaçağı farklı 3 cihaz yardımıyla bulunmaktadır. Bu cihazların başında ise dinleme cihazı gelmektedir. Kaçak suyu bulmak için en çok tercih edilen cihazlardan biri olan dinleme cihazı, oldukça doğru sonuçlar vermektedir. Sıcak ve soğuk su tesisatlarındaki kaçakların yerinin bulunmasında kullanılan cihaz, en hassas verileri veren alettir. Kullanılan bir diğer cihaz ise termal kameralardır. Bu cihaz genellikle, sıcak su borularında ortaya çıkan su sızıntılarının yerini belirlemek için kullanılmaktadır. Termal kameralar, yardımcı bir cihazdır. Su kaçağı için servis ücreti ne kadar bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Sıcak su borularının tespiti bu cihaz sayesinde yapılır. Daha sonra ise, dinleme cihazı ile kaçağın yeri belirlenir. Nem seviyesini ölçmek için kullanılan nemölçer ile sızıntının yeri tam olarak belirlenememektedir. Bu cihazda termal kamera gibi yardımcı bir cihazdır diyebiliriz.

Su kaçağı için servis ücreti ne kadar ? Su kaçağı bulmak için kullanılan farklı yöntemler bulunmaktadır. Kullanılan bu yöntemler doğru sonuç verse de, kullanıldıkları yerler farklılık gösterebilmektedir. Önemli olan doğru yerde doğru yöntemi kullanmaktır. Su kaçağı bulunmasında kullanılan tekniklerin başında; tahmin yürütüp seramikleri kırma ve kaçağı bulma yöntemi vardır. Eski olan bu yöntem, oldukça maliyetli ayrıca yanılma payı olabilecek bir yöntemdir. Günümüzde pek tercih edilmez. Günümüzde tercih edilen yöntemlerin başında termal kamerayla sıcak su da oluşan kaçakları tespit etme yöntemi sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca, boru kamerası kullanarak kaçağı bulmada doğru sonuçlar vermektedir. Boruya gaz vererek kaçağı bulma ya da kimyasal ilaç kullanarak çatlak olan boru tamiri de, su kaçağı bulma yöntemlerinde arasında kullanılmaktadır.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55