alt kata inen suyu bulma

su kaçağı servisi

Alt kata inen suyu bulma için kameralı tespit yöntemlerimiz yanında akustik dinleme düzeneklerimizle vardır İstanbul genelinde Uzman Tesisat olarak 99 TL fiyatla hizmet vermekteyiz. Dairelerde yaşanan su sızıntıları yer çekimi etkisi ile alt kat komşunuza iner bunu ancak gelen şikyatle anlayabilirsiniz.

Çok katlı evlerde su tesisatı temiz su ve kirli suyun taşındığı borular açısından sıkıntılar oluşturabilmektedir. Bir dairenin banyo, tuvalet, mutfak veya kalorifer sistemindeki bir sıkıntıdan dolayı ortaya çıkan sular alt katlarda sorun oluşturabilmektedir. Alt katlara akan sular bazen duvar kısmından bazen de tavandan akıntı şekilde ortaya çıkmaktadır. Bu tür sorunların acil çözümünün sağlanması gerekmektedir. Bu akan su gider suyu ise bu çok daha büyük bir sorun oluşturmaktadır. Bu sorunun çözümü için tesisatçı çağrılıp alt kata inen suyu bulma işlemi uygulanmalıdır. Bu işlemin yapılması alanında uzman bir tesisatçıya yaptırılırsa çok kısa sürecektir ve akıntının olduğu nokta hemen bulunacaktır. Bu sebeple bu kadar önemli olan bir durumun çözümü için profesyonel olarak bu işi yapan kişilere teslim edilmelidir.

Suyun alt kata akması ve başkalarının rahatsız etmesi önemli bir sorun olarak görülmektedir. Bu konuda çalışma yapan firmalar suyun alt kata nereden aktığının tespit edilmesi konusunda teknik cihazla kullanmaktadırlar. Bu cihazların kullanılması ile su akıntısı kısa sürede tespit edilmekte ve sadece o kısımda tamir çalışması yapılmaktadır. Bu durum ev sahipleri için önemli bir durumdur. Evin her tarafının kırılıp dökülmemesi sadece bir noktada çalışma yapılarak işin çok kısa sürede tamamlanması önem arz etmektedir. Alt kata inen suyu bulma işlemlerinde kullanılan cihazlar ile birkaç dakikada sorunun hangi noktada olduğunun bulunabilmesi tesisat işleri yapanlar için büyük bir başarı olarak görülmelidir.

Bu tür bir sorunla sık sık karşılaşılmasının sebepleri binanın çok eski olması ve tesisat borularının artık yıpranmış zarar görmüş olması gösterilirken yeni binalarda binanın temele oturma döneminde oluşan birkaç santimlik hareket borularda sıkıntılara sebep olabilmektedir. Tesisat döşenirken bu küçük hareket göz önünde bulundurulmaktadır. Alanında uzman tesisatçı elindeki termal kameralarla veya sese duyarlı cihazlarla suyun sızdığı noktayı hemen bulabilmektedir. Alt kata inen suyu bulma işleminin tamamlamasının ardından sıra bu noktanın tamir edilmesi aşamasına gelmektedir. Eskiden banyo, wc gibi yerlerde borulara tazyikli su verilerek suyun nereden sızıntı yaptığı öğrenilirmiş. Şimdilerde bu işlem teknik cihazlarla ve etrafa zarar vermeden yapılmaktadır.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55