duvar altında su patlağı bulunur

su kaçağı servisi

Duvar altında su patlağı bulunur ? kameralı tespit cihazları kullanarak su kaçağı nerede noktasal olarak buluyoruz. Su kaçağı tespit bulma firmamızı arayarak İstanbul genelinde servis alabilirsiniz Avrupa yakası için 0212 417 21 87 Anadolu yakası 0216 612 55 90 arayabilirsiniz.

Kentleşme sürecinin en başından beri binalarda yaşanan tesisat sorunları her zaman bina sakinlerine sıkıntı verecek düzeyde olmuştur. En umulmadık zamanda, sırası mıydı derken, aniden önünüze çıkıverecek bu sıkıntıyı da çözmek için önce sorunun kaynağını bulmakla işe başlamak gerekir.

İstanbul Su Kaçağı Tespit Firmaları

Duvar altında su patlağı bulunur için ilk bakacağınız yer muhakkak temiz suyun geçtiği borular olmalıdır. Genellikle mutfak ve banyolarınızdaki lavabo musluklarını da taşıyan bu boruları kontrolden geçirmek akıllıca olacaktır. Ancak sorun için daha diplere inmeniz gerektiğinde sorunun kalitesiz malzeme kullanımı ya da işçilik hatalarından kaynaklandığı görmek de bir seçenektir. Size gelen tesisatçı bu iş için akustik bir dinleme cihazı kullanabilir. Evinizi baştan aşağı aynı cihazla inceleyecek ve size problemi yaşatan kısım eğer temiz su borularıysa bunu gösterecektir. Kısa sürede değişimini sağlayarak sizi kurtarabilecektir.

Sorun temiz su borularında değil de başka bir yerdeyse, duvar altında su patlağı bulunur bulmak için, pimaş borularına bakılması gerekebilir. Burada suçlu olan aslında ne sizin yıllardır kullanmakta olduğunuz borularınızdır ne de kullanıcı hatası da diyebileceğimiz yanlış kullanımdan ötürü oluşan su kaçaklarıdır. Hata tamamıyla en başta tesisatı kuran ustadadır. Çünkü pimaş boruları montajı yapılırken ek yerlerine conta koymak gerekir ki birtakım ustalar nedense bu contaları kullanmak istemezler. Bu da zamanla suyun aşındırdırdığı boru eklerinde sızmalara sebep olur. Hiç değilse bile ucuza mal edilen çin malı contalar da kullanıldıkça özelliğini kaybedip bu kaçaklara neden olabilir.

Yukarıda anlattığımız iki sebepten sonra hala duvar altında su patlağı bulunur için bir neden arıyorsanız bilinçsizce duvara çakılan bir çivinin dahi su kaçağı için geçerli bir sebep oluşturabileceğini unutmayın. Çünkü duvar ya da zemindeki herhangi bir boru basit bir tadilat işleminden sonra zarar görebilir ve başınıza iş açabilir. Bu yüzden de evinizle alakalı bir değişiklik yapmak istediğinizde görevi uzman bir kadroyla çalışacak şirketlere vermenizde yarar olduğunu söyleyebiliriz. Son olarak da eğer alt kata kadar giden bir su kaçağı probleminiz varsa daha önceden bildiğiniz ya da tecrübesine inandığınız firmalarla görüşmeniz sorunun tekrar etmesini önleyecektir.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55