Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır ? Su kaçağının olduğunu gösteren belirtilerin olup olmadığını inceledim ama herhangi bir iz yok ama saat sürekli dönüyor. Bu durumda su kaçağı var mı varsa nasıl tespit edilecek diye merak ediyorsanız eğer yazımızın devamını okumalısınız.

Su kaçağı tespiti için bazen izleri takip etmeniz kaçağın olduğunu gösterebilir. Özellikle alt katın tavanından su çıkması, fayansların arasında kararmaların olması, duvarlarda nemlenmelerin olması su kaçağının olduğunu gösterir. Peki ya görmediğiniz su kaçaklarını nasıl tespit edeceksiniz. Bu su kaçaklarını tespit etmeniz mümkün değildir. Çünkü su boruları zemin içerisinde oldukları için ve kaçak zeminden ve duvarlardan dışarı çıkmadığı için kaçağı tespit edemezsiniz. Eğer kaçak temiz su borusunda ise su vanasını kapattığınız halde su sayacı dönemeye devam eder. İşte bu durumda temiz su boruları üzerinde bir kaçak noktası vardır ve bu vana kapatıldığı halde su sayacının dönmesine neden olup size ay sonunda yüksek su faturasının gelme sebebidir.

Su kaçağı tespiti için işte bu şekilde gözle görülmeyen kaçakların tespiti için yapılması gereken en iyi şey son teknoloji kaçak tespit cihazları yardımı ile su kaçağı tespiti yapan tesisat firmalarından yardım almaktır. Alanında uzman personeli ile hizmet veren firmamız kullandığı son teknoloji cihazlar yardımı ile de su kaçağı tespiti konusunda sizlere en iyi hizmeti vermektedir.

Su kaçağı tespiti için akustik dinleme cihazı, kamera, özel termal kamera ve test pompaları kullanmaktayız. Temiz su boruları ve kalorifer tesisatındaki kaçak noktalarının tespiti için akustik dinleme cihazı kullanıyoruz. Pis atık su borularındaki kaçakların tespiti için borular içerisine gönderdiğimiz kameralar ile kaçağın olduğu noktayı görüntüleyip kaçak noktasını tespit ediyoruz. Özel termal kameralar ile de sıcak su borularında olan kaçak noktalarının tespitini yapıyoruz. Bunların yanında kullandığımız test pompaları ise suyun basınç seviyelerini ölçmemize sağlayarak, olması gereken su miktarını belirlememizde bizlere yardımcı oluyor.

Su kaçağı tespiti için kullandığımız bu cihazlar ile kaçak tespiti yaparken hiçbir şekilde ev içerisinde kırıp dökme işlemi yapmadan su kaçağı olan bölgeyi tespit ediyoruz. Sizlere temiz ve kullanışlı bir ev bırakarak birkaç saat içerisinde sorunu çözüp evinizden ayrılıyoruz.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55