su damlayan yeri cihazla tespit etme

Su damlayan yeri cihazla tespit etme için Uzman Tesisat İstanbul genelinde kameralı cihazlarla servis vermektedir 99 TL den başlayan fiyatlarla hizmet almak için bizi arayın. Su kaçağı tespit bulma alanında sektör lideri firmamızın Avrupa ve Anadolu yakasında şubeleri vardır.

Su tesisatlarında gerçekleşen sızıntılar genel itibari ile hayatımızı olumsuz yönde etkiliyor elbette ama sızıntı alt veya üst komşumuzu da ilgilendiriyorsa sorun gerçekten ciddi bir boyuta ulaşmış demektir. Bir an evvel su damlayan yeri cihazla tespit etme noktasında harekete geçmemiz ve ilişkilerimiz bozulmadan sorunu gidermemiz gerekir. Sızıntının nereden olduğunu bulmak bir yana, evimizdeki hangi tesisattan kaynaklandığını bulmak hedef daraltma anlamında işimize yarayacaktır. Genel hatlarıyla evlerimizde üç farklı su akışı gerçekleşmektedir, bu üç farklı tesisattan hangisinden problem olduğunu bulmak nispeten daha kolaydır, kesin sonuçlar için bir uzman yardımı almak gerekse de, en azından hedef daraltmamız için birkaç ipucu yeterli gelecektir.

Alt Kata Su Sızması

Alt kata sızan suyu kırmadan bulma yöntemlerinden faydalanmak için bizi aramanız yeterli hemen iletşim sekmesine girin ve size en yakın ofisimizi arayın. Su kaçakları çeşitli şekillerde görülebilir işte size madde madde dairede görülebilecek su kaçağı türleri ;

Temiz su tesisatı; genellikle yapılardaki en dayanıklı olması gereken tesisat yapıları temiz su tesisatlarıdır. Yapılma esnasında ustadan kaynaklı sorunlar, ek yerlerinde dikkatten kaçan zayıflıklar veya su basıncında anormal bir artık olmadığı sürece temiz su tesisatı sızıntı yapmaz. Bu eksiklerden biri yaşanmışsa ve alt komşumuzdan şikâyet gelmişse, su damlayan yeri cihazla tespit etme amacıyla tavandaki değişim gözlemlenmelidir. Renksiz bir ıslaklık damlalar halinde akıyorsa sorun temiz su tesisatındadır diyebiliriz.

Atık su tesisatı; kullanmış olduğumuz sular akıp giderken de bir takım çatlama veya kırıklardan sızıntı meydana gelebilir. Bu tür sorunlar genellikle kullanıcı hatasından kaynaklanır. Mutfakta veya banyoda, lavaboya atılmaması gereken nesneler atılıyorsa, çok fazla kimyasal bileşenler içeren temizlik malzemeleri sıklıkla kullanılıyorsa, banyo ve tuvalet lavabolarında yapılan tadilat işlerinde dikkatsiz davranılmışsa gider borularında kırıklar veya çatlaklar oluşabilir. Su damlayan yeri cihazla tespit etme çalışması yaparken, alt kat tavanında görülen sararmış kabarıklıklar gider borularında bir problem olduğuna işaret eder.

Kalorifer tesisatı; evlerimizin üçüncü tesisat sistemi ısınma maksatlı kullandığımız kalorifer tesisatlarıdır. Zaman zaman bu borularda ve ek noktalarında da sızma yaşanabilir. Damlayan suyun tespitinde bu konu diğerlerine nispeten daha zordur. Fark etmenin en kolay yolu, komşunuzun şikâyet ettiği tavan bölümü eğer banyo ve mutfaktan uzaksa ve kombi su basıncı sürekli olarak düşüş gösteriyorsa, sorunun kalorifer tesisatında olması kuvvetle muhtemeldir.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55