Elektronik cihazlarla sızıntı tespiti

Elektronik cihazlarla sızıntı tespiti yapan İstanbul tesisat firmaları telefon numarası 0551 231 83 55 en ucuz fiyata su kaçağı tespit bulma için bizi aramanız yeterlidir. Uzman Tesisat tam donanımlı araçlarla ev ve iş yerlerinde meydana gelen su sızıntılarının yerini tespit ederek gereken tamir işlemlerini garantili olarak yapmaktadır.

Elektronik cihazlarla sızıntı tespiti yapmadan önce evimizde veya işyerimizde su kaçağı bulunup bulunmadığını tespit etmemiz lazım. Eğer temiz su kaçağı olduğunu düşünüyorsanız, öncelikle bunun sıcak su mu soğuk su mu olduğunu tespit etmek gerekir. Çünkü hemen hemen her tesisatta sıcak ve soğuk su için ayrı ayrı borular döşenmiştir. Eğer soğuk su kaçağı olduğu düşünülüyorsa, ana vana kapatılır ve su saatine bakılır. Eğer vanayı kapatmanıza rağmen saat dönüyorsa su kaçağı var demektir. Vana kapatıldıktan sonra saat dönmüyorsa ve hala su kaçağı şüphesi varsa, duvarlarda, alt kattaki tavanda sudan kaynaklı sıvada şişme, boyada kabarma, rutubet ve buna benzer nemli yer olup olmadığına bakılır. Bunun dışında su faturası çok geliyorsa, tavanda veya duvarlarda sararma varsa, ıslak zeminde veya kuru zeminde yüzeye su çıkıyorsa ve mutlaka su kaçağı vardır.

Arızanın nerde olduğu tam olarak bilinemediği için herhangi bir yer kazılmamalı, artık vakit kaybetmeden bir tesisatçı bulmak gerekir. Ama elektronik cihazlarla sızıntı tespiti yapan tesisatçı bulmanız sorunu çözmek adına daha mantıklı olacaktır. Çünkü size sorun olan bu kaçağı bulmak için, teknik bazı cihazlar kullanacaktır. Bu cihazlarla suyun nerden aktığı ve arızanın yerini tespit ederek bir ekran yardımıyla tespit edebilmektedir. Bu işlemle hem zamandan tasarruf edilir, hem de herhangi yanlış bir yer yıkılmadan, kırılmadan arıza çok kolay tespit edilip, arıza hemen giderilebilir. Ev ve işyerlerinde meydana gelen su kaçağı sorunlarını çözmek için kullanılan yöntemlerin çoğu doğru sonuçlar verebilir. Ama hangi yöntemi kullanacağımız büyük önem taşımaktadır. Genellikle tesisat şirketleri veya elektronik cihazlarla su kaçağı tespiti kullanım yerlerine göre farklı cihaz kullanır. Bunlar, akustik dinleme cihazı, termal kamera, nemölçer, pis su kamerasıdır.

Su kaçaklarını bulmada en çok kullanılan yöntem, dinleme cihazıyla yapılanıdır. En önemli özelliği, hassas verilerle sıcak veya soğuk su tesisatında, arızanın yerini hızlıca tespit edip, su kaçağı olan yeri nokta olarak tespit edebilmesidir. Termal kamera ise genelde sıcak su borularında meydana gelen arızaları bulmada kullanılır.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55