su akan yeri aletle bulan firma

Su akan yeri aletle bulan firma İstanbul Uzman tesisat Avrupa yakası : 0212 417 21 87 Anadolu yakası : 0216 612 55 90 telefon numarası kullanarak arayabilirsiniz. Uzman tesisat olarak hem temiz su hemde atık su borularında su kaçaklarını noktasal olarak buluyoruz. Alt kata su akıyor ve komşunuz bu durumdan dolayı kapınızı çalıyorsa kesin çözüm Uzman tesisat firmamızda hemen size yakın olan şubemizi arayınız.

Eskiyen her binada şüphesiz ki zararı önce borular yıpranmakta ve zamanla zarar görmektedir. Zamana bağlı yıpranmanın etkisi, basınçtan kaynaklı dağılmalar, bir de doğal faktörler derken ister istemez su kaçağı problemini yaşıyoruz. Bu da hem bizim hem de komşularımızın ciddi sorunlar yaşamasına sebep oluyor. Zaten buradaki en büyük zorluk da su akan yeri aletle bulan firma oluyor. Çünkü çoğu su kaçağında problem, damlayan yerin hemen üzerinde değil de başka bir odanın tabanından başlayabiliyor.

Kırma Dökme Olmadan Su Kaçağı Bulunuyor

O halde nasıl olacak da alt kata akan suyu bulacağız? Yapılacak işlem belli. Hemen telefona sarılıp ilk bulduğumuz tesisatçıyı arayacak ve durumu tek tek anlatacağız ki uygun alet edevatla gelebilsin. Genellikle de yanlarında su akan yeri aletle bulan firma konusunda kullanılabilecek bir makine getireceklerdir.

Eğer daha önceden bilginiz yoksa şöyle kısaca özetlemekte fayda var. Bundan on ya da on beş yıl öncesinde eğer sizin ya da komşunuzun tavanından su damlıyorsa yine tesisatçı çağırabiliyordunuz. Ancak o zamanlarda internet de akıllı telefon da bulamayacağınız için klasik olarak sokağa çıkıp en yakındaki tesisatçıya gidiyor ve durumu anlatıyordunuz. O da yanında alet çantasıyla gelip su kaçağını görünce, “Boruları görmem için önce betonu (duvar, fayans) kırmamız gerekir. O da size şu kadara mal olur.” diyordu.

Su akan yeri aletle bulan firma amacıyla için kullanılan makinelerleyse ne bu kadar gürültüye gerek var ne de zaman kaybetmeye. Tesisatçı az önce bahsettiğimiz aynı makineyle bütün evinizi dolaşacak ve arızanın nereden kaynaklı olduğunu bulmaya çalışacaktır. Yanında getireceği bir manometreyi de sayaca bağlayarak akan suyun sıcak su boruları ile mi yoksa soğuk su boruları ile mi alakalı olduğunu size açık şekilde söyleyebilecektir. Daha sonrasında da yüzde doksan sekiz oranla yeri belirlenen su kaçağı bölgesinde ufak bir kırma işlemi yapılarak sorunun başladığı yere inilebilmektedir. Devamında vanalar kapatılacak ve de büyük ihtimalle problem çıkaran boru değiştirilerek sorun çözülecektir. Siz de son bir kağıt evrak işi olarak servis formunuzu alacak ve kısa sürede işinizi halletmiş olacaksınız.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55