duvarın içinde oluşan su kaçaklarının tespiti

Duvarın içinde oluşan su kaçaklarının tespiti nasıl yapılır ? kamera sistemleri ve dinleme cihazları kullanarak su kaçağı olan yer noktasal olarak tespit edilir. Uzman tesisat firmamızda gelişmiş kamera sitemleri ve dinleme cihazları kullanarak su kaçakları noktasal olarak bulunup tamir edilir.

İnsanların kullanmış olduğu binalarda su tesisatları bulunmakta olup bunların bir kısmı dışarıdan gelen temiz suyun bina içine dağıtılmasını sağlarken bir kısmı ise kullanılarak kirlenen suyun dışarıya tahliye edilmesini sağlamaktadır. Söz konusu tesisatlar farklı nedenlerden dolayı zaman zaman bazı sorunlar çıkarabilmektedir. Bunlardan en önemlisi ve en sık rastlanılanı su kaçaklarıdır. Su kaçaklarının diğer problemlere göre daha zor olmasının temel nedeni bunların duvar ya da parke içinde yer almasıdır. Duvarın içinde oluşan su kaçaklarının tespiti yapılırken farklı yöntemler kullanılmaktadır. Söz konusu yöntemlerden bir tanesi duvar ya da parkelerin kırılarak kaçağın aranmasıdır ki bu yöntem geçmişte sık olarak kullanılmaktaydı. Ev ya da işyerlerine büyük zararlar veren bu yöntemler gelişen teknoloji sayesinden artık kullanılmamaktadır.

Duvar veya Beton içinde su kaçağı bulma

Parke yada duvarın içinde oluşan su kaçaklarının tespiti için farklı teknolojik cihazlar kullanılmakta ve bunlar sayesinde tespit işlemi herhangi bir yeri kırmadan yapılabilmektedir. Bunun için kullanılan cihazlardan bazıları şunlardır:

  • Akustik dinleme cihazı
  • Termal kamera
  • Boru içi görüntüleme cihazı
  • Nemölçer

Yukarıda belirtilen cihazların tamamı kısa sürede su kaçağı tespiti yapabilmekte olup hepsinin daha etkili olduğu alanlar bulunmaktadır. Söz konusu cihazlar sayesinde hem herhangi bir yeri kırmaya gerek kalmamakta hem de çok kısa sürede tespit işlemi tamamlanmaktadır. Su kaçağı tespit edildikten sonra ise sadece kaçağın olduğu bölüm kırılmakta ve tamir ya da değişim yapılmaktadır.

Duvarın içinde oluşan su kaçaklarının tespiti için kullanılan cihazların tamamı farklı prensiplerde çalışmaktadır. Akustik dinleme cihazının çalışma prensibi isminden de anlaşılacağı gibi sese dayalıdır. Su kaçaklarının çıkardığı ses bu cihaz sayesinde rahat bir şekilde tespit edilmektedir. Üstelik yapılan tespit nokta atışı olarak yapılmaktadır. Daha sonra ise kaçağın bulunduğu yerdeki parke ya da duvar kırılarak boruya ulaşılmaktadır. Farklı tekniklerle boru tamir edilmekte ve açılan yer aynı şekilde kapatılmaktadır. Böylece eve herhangi bir zarar vermeden kısa sürede tespit ve tamir işlemleri tamamlanabilmektedir. Söz konusu cihazın kullanılmaması durumda ise kaçağın tespit edilmesi dahi saatlerce sürebilmektedir. Bu da insanlara ciddi sıkıntı vermektedir.

Arama Kelimeleri ; duvarın içinde oluşan su kaçaklarının tespiti,parke içinde su kaçağı tespiti,duvar içinde su kaçağı tespiti,duvar içinde su kaçağı bulma

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55