Bulunamayan su kaçağı

Bulunamayan su kaçağı yoktur ! Uzman Tesisatın gittiği her alanda su kaçağı tespit bulma işleri yapılmıştır. Kendimize ve cihazlarımıza güveniyoruz sektörde 20 yılı devirmenin mutluluğu ve tecrübesi ile bulunmayan su kaçaklarını dahi biz buluyoruz. İdda ediyoruz en iyisi biziz bulmayan su kaçağı için ücret almıyoruz.

Bulanamayan su kaçağı sıradan tesisatçılar ve cihazları yetersiz tesisatçılar tarafından sonuçsuz bırakılan işler için kullanılan tabirdir. Ya tesisatı komple değiştirir dünyanın masrafını yaparsınız ya da Uzman Tesisatı arayıp 99 TL den başlayan fiyatlarla su kaçağı tespiti yaptırır sadece arızalı olan bölgenin tamirini yaptırırsınız.

Bulunamayan Gizli Su Kaçakları Nasıl Bulunur

Önü kesilemeyen kentleşme sonucunda küçük veya büyük kentler fark etmeksizin yüksek yüksek apartmanlar yapılmaya, yapılan bu apartmanlarda da kötü malzeme kullanılarak su boru hatları döşenmeye devam edilmektedir. Şehir hayatında sıklıkla karşımıza çıkan bulunamayan su kaçağı; meydana gelmesi halinde önemli maddi ve manevi sıkıntılara neden olabilecek su borusu patlamaları ve su sızdırmaları olarak tanımlanabilir. Su kaçağı nedeniyle su faturalarınız her zamankinden çok yüksek gelebilir, evinizdeki parke veya döşemelerin kabarmasına, duvarlarınızda dökülmelere sebep olabilir. Hatta apartmanda yaşıyorsanız en kötüsü alt komşunuza su sızabilir, bu durumda kendi evinizde meydana gelen hasarın yanı sıra alt komşunuzun evinde meydana gelen hasarı da karşılamak zorunda kalabilir, ciddi anlamda ekonomik sıkıntılara girebilirsiniz.

Bulunamayan su kaçağı denilince bu hususu iki farklı kategoriye ayırarak incelememiz mümkündür; birincisi bina içinde, kapalı alanlarda, vanası olan ve basınç tespiti yapılabilen su kaçakları, ikincisi yapı dışında herhangi bir planı olmayan nereden geçtiği belirlenemeyen su kaçaklarıdır. İlk kategorideki bina içindeki su kaçaklarının tespiti ikinci kategorideki su kaçağı tipine göre daha kolaydır. Zira evinizde veya iş yerinizde su kaçağı meydana gelmesi halinde bu sorunu daha da büyüyerek size önemli ekonomik zarar vermeden evvel tespit ettirebilmek için kullanabileceğiniz pek çok yöntem vardır, ayrıca günümüzde bu konuda uzman firmalar gelişmiş teknolojik aletleri ile su kaçağı tespiti hizmeti vermektedir.

Bulunamayan su kaçağını cihazla bulan firmalar tarafından değil de yapı sahipleri tarafından bulunmak istendiği takdirde kaçağı ancak temiz su kaçağı mı yoksa kirli su kaçağı olduğu mu tespit edilebilmektedir. Temiz su kaçağını bulabilmek için dairedeki su vanalarının bir gün kapatılarak beklenmesi gerekir, vanalar kapatıldıktan sonra su sızıntısı kesildi ise temiz su kaçağı var demektir. Bunun yanı sıra genellikle evlerdeki giderlerde görülen kirli su kaçağını tespit edebilmek amacıyla ev veya iş yerinin temiz su vanaları açık iken kirli su giderlerine bir gün boyunca su dökülmeyerek beklenmeli, kaçaktaki su miktarı gözlemlenerek miktarın azalması veya tamamen kesilmesi durumunda kirli su kaçağı bulunduğu tespit edilebilmektedir. Yapılan bu tespitlerden sonra su kaçağının onarılması için muhakkak uzman bir firmaya başvurmak gerekmektedir.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55