tuvaletten alt kata sızan suyu tespit etme

Tuvaletten alt kata sızan suyu tespit etme Uzman Tesisat firmamızın Avrupa ve Anadolu yakasında bulunan şube telefonlarını arayabilirsiniz. Su kaçağı tespit bulma için güvenilir adres Uzman Tesisat kameralı cihazlarla su kaçağı olan yeri noktasal tespit edilip tamiri garantili olarak yapılır.

İnsanların kullanmış oldukları bütün mekanlarda mutlaka temiz ve kirli su tesisatları bulunmakta olup bunlar sayesinde insanlar bir takım ihtiyaçlarını gidermektedir. Bu tesisatları oluşturan borular bazen eskimekten bazen ise kalitesizlikten dolayı kaçaklara neden olabilmektedir. Öncelikle borular üzerinde çok küçük çatlaklar meydana gelmektedir. Bunlardan en zayıf olanı zamanla su kaçırmaya başlamakta ve su basıncı ile bu çatlak belli bir seviyeye kadar büyümektedir. Bu aşamadan sonra ise kendini belli eden kaçak ya duvarda nem oluşturmakta ya da alt katın tavanına yansımaktadır. Burada da nem oluşumu ve su damlamasına neden olmaktadır ki alt kattaki kişiler için son derece kötü bir durumdur. Tuvaletten alt kata sızan suyu tespit yapılarak söz konusu durumun tespit edilmesi ve kısa sürede de çözülmesi gerekmektedir.

Tuvaletten akan suyu tespit eden firma

Tuvaletten alt kata sızan suyu tespit etme işlemi yaparken kullanılan cihazlar son teknoloji ürünüdür. Söz konusu cihazlar kullanılmadan önce ustalar tahmine dayalı olarak su kaçaklarının yerlerini belirlemeye çalışmış ve nihayetinde de birçok yerin kırılmasıyla tespit yapılabilmiştir. Fakat kullanılan cihazlardan dolayı herhangi bir kırma işlemine gerek kalmadan su kaçakları tespit edilebilmektedir. Su kaçağı tespitinde kullanılan cihazlardan bazıları şunlardır:

  • Akustik ses dinleme cihazı
  • Nemölçer
  • Termal kamera sistemleri
  • Boru içi görüntüleme kameraları

Yukarıda belirtilen cihazlar sayesinde su kaçakları nokta atışı olarak tespit edilmektedir. Söz konusu cihazlar hemen her ortamda kullanılırken bazıları farklı ortamlarda daha etkili sonuçlar vermektedir.

Tuvaletten alt kata sızan suyu tespit etme işlemi yapılan cihazlardan akustik dinleme cihazı temiz su tesisatlarında kullanılmakta ve buradaki suların seslerini tespit ederek kaçağın bulunmasını sağlamaktadır. Kaçağın çok küçük olması durumunda ses yetersiz kalabilmektedir. Böyle durumlarda da tesisata bir miktar basınç verilmekte ve sesin artması sağlanmaktadır. Termal kamera sistemleri ise borular içindeki ısının tespitini yapmakta ve buna bağlı olarak da su kaçağının yerini rahatlıkla tespit edebilmektedir. Boru içi görüntüleme cihazı ise daha çok kirli su tesisatlarında oluşan su kaçaklarını tespit etmektedir. Diğer cihazlar da benzer şekillerde tespitler yapmakta ve sonuçta kaçak olan bölge tespit edilmektedir. Daha sonra ise gerekli tamirat yapılarak sorun giderilmektedir.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55