Kırmadan su kaçağı tamiri

Kırmadan su kaçağı tamiri yapan tesisat firmaları arasında Uzman Tesisat kameralı robot cihazlarla servis vermektedir. Evinizi kırdırmak istemiyorsanız bizi arayın soru çözelim.

Kırmadan su kaçağı tamiri tesisat ustasının becerisinin yanında kullandığı teknolojik aletler yardımıyla yapılabilen bir işlemdir. Kırmadan tesisat tamirinin yapılabilmesi için öncelikle kırmadan su kaçağının da bulunması gerekir. İşte bu becerinin yanında bilgiyi de gerektiren bir işlemdir.

Kırmadan Tesisat Tamiri Yapan Firmalar

Kırmadan tesisat tamiri için öncelikle belirttiğim gibi kaçağın olduğu yeri de kırmadan bulmak gerekir. Yoksa kırmadan tesisat tamiri yaparım cümlesinin bir anlamı yoktur aslında. İşte bunun için de kırmadan su kaçağı bulma ve kırmadan tesisat tamiri yapan Uzman Tesisat firmamız gibi kaliteli bir tesisat firmasına ulaşmanız gerekir.

Öncelikle kırmadan su kaçağı bulma işlemi için gerekli teknolojinin tesisat firmasının elinde olması gerekir. Kamera, dinleme cihazları ve test pompaları yardımıyla kırmadan su kaçağı bulunabilir. Pis atık su boruları için kameralar kullanılır ve buradaki su kaçakları tespit edilir. Temiz su boruları ve kalorifer tesisatı için ise dinleme cihazları kullanılır. Ayrıca sıcak su boruları için ise özel termal kameralar kullanılır. Bunun dışında suyun basıncını ölçmek için ise test pompaları kullanılmaktadır. Bütün bu aletlerle yapılan işlemler kırmadan su kaçağı tespiti yapmak içindir. Bu işlemler sonucunda temiz su borularındaki kaçaklar için veya kalorifer tesisatındaki kaçaklar için kırmadan su kaçağı tamiri işlemi yapılabilir. Bu işlem pis atık su borularındaki kaçaklar için uygulanmaz. Kırmadan tesisat tamirini anlatacak olursak oda şu şekilde yapılmaktadır. Eğer temiz su borularında veya kalorifer tesisatındaki kaçaklar küçücük bir delikten oluyorsa eğer bunun için herhangi bir fayans kırma işlemi yapılmaz. Çünkü fayanslar kırıldığı zaman işlem sadece birkaç saat uzayabilir. Ama hem fayans kırıp tamirat işlemini uzatmamak hem de size ek bir masraf çıkartmamak adına ilaçla kırmadan tesisat tamiri yapılmaktadır. Tesisat borusu içerisine gönderilen kimyasal ilaç hava ile temas tedip oluşan küçücük deliği kapatır. İlacın kuruması için bu tesisat bir gün kullanılmaz. Daha sonra ise tekrar tesisat kullanılmaya devam edilebilir. İşte kırmadan tesisat tamiri bu şekilde yapılan bir uygulamadır.

Aklınızda şu şekilde bir soru oluşabilir. Temiz su boruları içerisine gönderilen bu ilaç su kullanıldığı zaman suya karışarak insanlara zarar verebilir mi diye düşünebilirsiniz. Ama kesinlikle kullanılan bu ilacın suya karışma ihtimali veya insanlara zarar verme ihtimali yoktur. Zaten suya karışacak bir ilacın o deliği kapatılması için kullanılması oldukça saçma olur. Çünkü ilaç zamanla çözülür ve orada tekrar delik oluşabilir.

Kırmadan tesisat tamiri için kullanılan kimyasal ilacın herhangi bir yan etkisi yoktur. Hiçbir şekilde suya karışmaz ve sorunun da kesin çözümüdür. Kırmadan tesisat tamiri sayesinde kısa sürede su kaçağı sorunu ortadan kaldırılabilir. Eğer bizim firmamıza bu işlemi yaptırıyorsanız biz size her zaman yaptığımız işin garantisini veriyoruz. Bu konuda şüpheniz kesinlikle olmasın.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55