patlak boru tespiti

By su kaçağı tespiti In Su Kaçağı No comments

Patlak boru tespiti kameralı ve dinleme cihazları ile yapılmaktadır Uzman Tesisat İstanbulda 4 şube 9 servis aracı ile aynı gün içinde hizmet vermektedir. Su kaçağı tespit bulma için firmamızı arayın iletişim sekmesinde size en yakın servisimize ulaşabileceksiniz.

Su kaçağı yapının görünmeyen bir yerinden sızıp alt komşuya veya yan komşuya inebilir önemli olan fazladan bir yer kırıp tamir tadilat sürecinden ve masraflarından kurtulmaktır.

Patak Borunun Yerini Nerede Olabilir ?

Bu yazımızda sizlere patlak boru tespiti konusunu açıklayacağız ve aklınızdaki soru işaretlerini yok edeceğiz. Patlak borular sizlere çok büyük sorunlar yaşatabilir. Örneğin patlak borudan sızan su binanızı içten içe çürütür ve bu da sizlere büyük sorunlar yaşatabilir. Bunun dışında patlak borudan dolayı alt katınızda oturan komşunuzun tavanından su akacağı için komşularınızla aranız kötüleşebilir. Bu nedenle küçük gibi görünen bu sorun yüzünden bizler büyük maddi ve manevi zararlar görebiliriz. Bu nedenle bu sorunu küçümsemememiz lazım. Peki patlak boru bulma işlemi nasıl yapılabilir. Bu işlem Bazı Firmalar tarafından yapılmaktadır. Peki bu işlemi firmalar nasıl yapıyor. Bu işlemi yapmak için özel makine ve donanımlara ihtiyaç vardır. Tabi ki de teknolojini gelişmesiyle kamera ile patlak boru tespiti yapılabiliyor. İşte bu işlem sayesinde hem fayanslarımız fazladan kırılmamış oluyor yani maddi zarara düşmüyoruz hem de yapacak kişi fazla emek harcamıyor ve zaman kaybı yaşanmıyor. Bu nedenle bu yöntem kesinlikle patlak boru tespiti işlemi için sizlere önerimizdir.

Kamera ile patlak boru tespiti nasıl yapılıyor. Bu işlem iki adımdan oluşmakta bir dinleme işlemi iki kamera ile görüntü alma işlemi birinci adımda cihaz ses dalgaları gönderiyor tesisatçı ise bu ses dalgalarına karşılık gelen tepkileri dinliyor ve boru hattının nerede olduğunu kesin olarak tespit ediyor ikinci adımda ise boru içine kamera sokuluyor boru tıkanıklığının neden oluştuğu ve tıkanıklık derecesi öğreniliyor en son olarak ta soruna uygun çözüm yolu üretip sorunu çözüyor işte bu kadar.