evde su kaçağı bulma yöntemleri

Evde su kaçağı bulma yöntemleri dairede patlak boru su sızıntısı yapıyorsa veya alt daireye su akıntısı var ise evinizi kırdırmadan önce bizi arayınız. Su kaçağı tespit bulma alanında İstanbul genelinde servis veren firmamızı şubelerinden arayabilirsiniz.

Evde su kaçağı bulmak için ne yapmak lazım ? bireysel bi kaç yöntem var elbette su sayacınızı kontrol edin dairede kesinlikle su kullanımı yapmayın eğer sayaç dönüyorsa temiz su veya sıcak su borusunda kaçak var demektir. Eğer sayaç dönmüyorsa gider borusunda kaçak olabilir bunun için sizin yapacağınız bir şey yok Uzman Tesisat firmasını arayabilirsiniz.

Bizi Aramak İçin Buraya Tıklayın

Su Kaçaklarını Bulmak İçin Kullanılan Yöntemler

Evde su kaçağı bulma yöntemleri su sızıntısı nasıl anlaşılır? Su kaçağı nedir ? Garantili su kaçağı bulmak için tavandan gelen su damlamaları, su sızdıran borular, sıcak su boruları, kalorifer tesisatı, gider boruları için ayrı cihazlar ile araştırma yapmak gerekir. Kırarak değil, kırmadan evde su kaçağı bulma yöntemleri konusunda birazdan anlatacağımız yöntemler ile işçilik masrafları oldukça düşük kalmakta olup, sorunu tam olarak cihazla gördükten sonra kalıcı onarım işlemlerine geçmekteyiz.

Evde su kaçağı bulma yöntemleri su kaçağı tamiri nasıl yapılır ? Banyo su kaçak tespiti nasıl yapılır? Banyo örneğini verecek olursak alt kat tavanına kokulu su akıyor, alt katın tavanında sararma var gibi konularda gider borularında sızıntı şüphesi düşünülebilir. Banyo, tuvalet, lavabo giderine cam kırığı düştü ve gider borusunu zedelemiş olabilir. Ekibimiz kanal içine takılacak kamera ile tesisatın içinden görüntüleri çekerek gider borusunda su kaçağı önleyici çalışmalar için veri toplar. Dirsek, evye borusu, pimaş içlerindeki tesisatta gider borusunda su kaçakları bulan bu kamera ile sızdıran alanı tam olarak görür ve ardından su sızıntısı yerindeki hasar miktarına göre onarıcı yani kapatıcı ilaç veya kırılmış gider borusunu yenileme, değiştirme işlemleri uygulanabilir. Sorunu kırarak değil, bu cihazlar ile araştırarak çözümler üretiyor ve evde su kaçağı bulma yöntemleri konusunda teknoloji ağırlıklı işlemler yapıyoruz.

Evde su kaçağı bulma yöntemleri banyo su kaçağı, tuvalet sızıntısı nasıl bulunur? Her türlü gider borusunda pimaş içinde su çok bulanık değilse görüntü alabiliriz. Onarımlar bir önceki örnekte olduğu gibi hasar araştırması ve hasar boyutuna göre şekillenecektir. Tuvalet, lavabo, banyo, musluk, batarya su kaçağı gibi konularda su sızıntısı tespiti, tamiri için tesisata basınç test makinesi takılarak o dairede kaçak olup olmadığına bakılır. Bazen duvardan su gelir fakat o sizin değil, yan veya üst kat dairenin tesisatı hatta yağmur su oluğu, havalandırma su kaçağı bile olabilir. Doğru cihazlar ile su sızıyor sorunlarına yönelik bu araştırma ile hasar alan tesisatın nereye bağlı olduğunu görerek sızıntı miktarını da tam olarak cihazla tespit edilmesinden sonra iki tür adım atılabilir. Çok küçük su kaçaklarını içten tamir eden su kaçağını durduran ilaç kullanıldıktan sonra sızıntı içerisinde olan tüm tesisatı dolaşması gerekir ve belli süre beklenir. Bu işlemin ardından tekrar ölçüm yapılarak su çıkış alanlarında pıhtılaşması beklenir. Ses ve sıcaklık analizi yapan iki cihaz ile yerlerini bulduktan sonra tam olarak yerlerini bilmemizden dolayı onarım da yapabiliriz.

Evde su kaçağı bulma yöntemleri eski, yeni bina su borusunda su kaçağı bulma işlemleri için her zaman bizi arayabilirsiniz. Duvarın, parkenin içinden gelen su sesleri, akıntı gibi durumlarda o alandaki sıcak su borusu yerini saptayan termal kamera ile sızıntı varsa ekrana yansımasını gözler ve işaretleme yaparız. Şebeke su borusunda sıcaklık fazla olmadığı için termal kamera suyun nerede ıslandığını görmemizi sağlar. Su kaçağı , sızıntısı yapan borunun yerini tespit eden ses dedektörü ile ses dalgalarının nerede toplandığını bularak kırmadan yerini tespit etme işlemlerini uygulayabiliriz. Bu adımdan sonra işlemler son derece sağlıklı gelişir ve kırılacak çok küçük bir alan ve o bölgenin de onarımlarını yaparak harika sonuçlar üretebiliriz. Sizler de makineli evde su kaçağı bulma yöntemleri konusunda devrim niteliğinde ve garantili sonuçlu işlemlerimizi bizden alabilirsiniz.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55