plastik boru su kaçağı tespit bulma

Plastik boru su kaçağı tespit bulma işi yapan tesisat firmaları arasında Uzman Tesisat İstanbul genelinde 99 TL servis vermektedir. Plastik boruda su kaçağı şüpheniz var ise bizi arayın kameralı cihazlarla nokta atışı tespit edelim.

Plastik boru su kaçağı bulma işlemleri test pompaları ve dinleme cihazları ile yapılır eğer sıcak su borusunda kaça var ise termal kamera kullanılır. İstanbulun tüm semtlerine arıza bulma ve onarma servisimiz vardır.

Boruda Kırık veya Çatlak Tespiti

Plastik boru su kaçağı tespit bulma şebeke sistemlerinde ses çıkartmayan, gizli su damlaması yapan tesisatlarda kamerayla tesisata bakan tesisatçı ekibidir. Birazdan ses detektörü tekniğini anlatacağız. Yalnız her sistemden ses gelmez. O halde kullanılacak olan vana kapatılmasına gerek kalmadan tesisatlar basınçlı test pompası ile damlayan su borusunu bulma işlemidir. Hızlıca basınç oluşturulmasını sağlayarak su kayıpları var mı, ne kadar var gibi konularda bilgi alırız. Sağlam olan borular varsa farklı tesisat bağlantılarını deneriz. Suyu dışarı, betona damlatan su borularını onarmak için kimyasal kullanıp, kurumasını bekledikten sonra ölçümleri yeniliyoruz.

Plastik boru su kaçağı tespiti mikrofon ve ses algılayıcı düzenekler kullanmaktadır. En az ses bozulma hatası ile tesisattan gelen sesleri en net hali ile iletebilecek bir cihazımız vardır. Civardan, farklı noktalardan alakasız gelen sesleri de filtreleyerek yalnızca su seslerine odaklanırız. Yüzey alanlarında gezdirilecek olan bu su seslerini toplayıcı ünite ile belirtilerin, cihaz ekranında da teyidinin alınması sağlanır. Örneğin, mutfak suyunu kaçıran boruyu bulmamız için bu tür işlemde genelde yarım saat hatta az bir süre bile yeterlidir. Kalem ile su arıza tespiti yapılan yüzeyde küçük işaretlemeler yapılır. Onların tekrar kontrol edilmesi ve kırılması gereken sınırlı kalacak fayanslar ile kamerayla tesisata bakan firmalar boru ve fayans onarımları da bir arada sunmaktadır.

Plastik boru su kaçağı tespit bulma apartman, otel, hastane, villadaki sıcak su tesisatında kaçak yapan boruların yerlerini kameralı su kaçağı tespiti ile bulabilir. Termal kameralar ile yine kırma dökme ihtimalleri olmadan denenebilir. Petekler içinde kullanılabilecek bu sistemleri öneriyoruz.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55