tavandan damlayan suyu bulma

Tavandan damlayan suyu bulma için kameralı cihazla su arıza tespiti yapan firmalardan yardım alın.  Uzman tesisat olarak ev veya iş yerlerinde tavandan su damlaması durumunda arızanın yerini bulma çalışması uygulamaktadır.

Tavandan damlayan suyu bulmak için ne yapmalı ; sıradan tesisatçılar kırıp dökme eğilimine girerek yeni tesisatı döşerler birde fayansları yenilediler mi kabarık bir fatura sizi bekliyor demektedir. Profesyonel cihazlarla arızayı bulan firmalar ise noktasal arıza tespitinden sonra onarım işlemlerini en ekonomik şekilde gerçekleştirir.

Alt Kata Tavandan Su Akıyor

Alt kat komşunuzun eğer tavandan su aktığına, sararma olduğuna veya sıvaların döküldüğüne dair bir şikâyeti var ise o zaman en kısa sürede bir tesisatçı ile görüşerek tesisatınızı inceletmeniz gerekir. Çünkü büyük ihtimal ile tesisatınızda bir su kaçağı var ve bu kaçak ilerleyerek alt kat komşunun tavanından dışarı çıkmaya başlamış.

Tesisat borusunda meydana gelen herhangi bir çatlama, delinme gibi durumlarda boru su sızdırmaya başlar. Bu su bir süre sonra bulunduğu yerde birikir veya izolasyon iyiyse su kendine bir yol bularak bu yolu takip eder ve ilerler. Bir süre sonrada herhangi bir yerden dışarı çıkarak kendini belli eder. Bazen alt komşunun tavanından çıkarken bazen de yapı içerisinde ilerler ve başka bir yerden çıkar. Eğer alt komşunuz size su kaçağı şikâyeti ile geldi ise zaman kaybetmeden bir tesisat firması aramaya başlamalısınız. Tesisat firması ararken eğer sorunun daha da büyümemesini istiyorsanız evinizde bir inşaat alanı oluşmamasını istiyorsanız bu işin uzmanı olan ve son teknoloji aletler kullanarak bu sorunu çözen kırmadan su kaçağı tespiti yapan bir firma bulmalısınız.

Bir çok kişi cihazla su kaçağı bulunduğunu bilmemektedir. Bu nedenle sıradan bir tesisatçı çağırır ve sorunu çözmesini bekler. Bu tesisatçı sorunu bazen bir günde bazen de bir haftada ancak çözebilir. Ama biraz araştırma yaparak cihazla su kaçağı bulan firmaları bulabilirsiniz. Bunun en kolay yolu da tabii ki internettir. İnternet üzerinde biraz araştırma yaparak yaşadığınız yerde makineli su kaçağı bulan firmaları bulabilirsiniz.

Bu firmaları bulduktan sonra firma hakkında biraz araştırma yapın. Çünkü bazı firmalar bu işi yaptıklarını söyleseler de aslında ellerindeki cihazları doğru kullanmayı bilmedikleri için sorunun devam etmesine neden olabilirler.

Kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmalar ellerindeki cihazlar yardımıyla kısa sürede kaçağın nerede olduğunu tespit edebilirler. Kaçağı tespit ettikten sonra tamirat işlemi yapılır ve 2-3 saatlik kısa bir sürede sorun halledilmiş olur. Bu şekilde hem sizin tesisatınızda olan sorun giderilir hem de alt komşunuzun tavanından su akması engellenmiş olur. Bu işlemler yapıldıktan sonra alt komşunuzun tavanında oluşan hasarı da gidererek komşunuz ile aranızın bozulmasını önleyebilirsiniz.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55