su kaçağı kontrol

Su kaçağı kontrol tesisat kaçakları ölçme firması Uzman tesisat daire içinde su kaçağı kontrolü kameralı sistemler ve ölçüm yapar. İstanbul genelinde su kaçağı tespit bulma servisi almak için bizi arayabilirsiniz.

Daire içinde su kaçağı kontrolü ; Basınçla tesisat kaçak araması , kamera ile görüntüleme ve dinleme düzenekleri ile yapılır. Bunlardan biri dahi eksik ise tam bir tespit kesinlikle olmaz. Hizmet alacağınız firmayı iyi seçin.

SU KAÇAĞI KONTROL İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR

Tesisat yapısı zemin içerisinde olduğu için ev sahiplerinin bu yapıyı incelemeleri mümkün değildir. Olası bir kaçak durumunda ev sahiplerinin tesisatın içerisini inceleyip çözmesi imkansızdır. Bu nedenle işinin uzmanı olan ve su kaçağı kontrol işlemini en iyi şekilde yapacak olan bir tesisat firmasından yardım almak daha mantıklıdır.

Su kaçağı kontrol işlemi için alanında uzman olan bir tesisat firması ile görüştüğünüzde kullandıkları cihazlar yardımı le tesisatın içerisini kontrol edebilirler. Tesisat sistemi zemin içerisinde ve duvarlarda olduğu için kaçak durumundan sadece zemin üzerine çıkan belirtiler ile anlaşılır veya alt katın tavanına çıkan suyun oluşturduğu sararmalar ile anlaşılır. Ama suyun yüzeye çıktığı yer kaçağın olduğu yer anlamına gelmeyebilir. Bu nedenle eski yöntemler ile yapılan fayans kırarak kaçak tespit çalışması yapılması her zaman doğru sonuç vermeyebilir. Kaçağın belirtilerine göre yapılan kırma işlemi sonucu kaçağın orda olduğu anlaşılmayınca bütün fayansların kırılarak kaçak noktasının bulunmaya çalışılması gerekir. İşte bu durumda iş uzar ve size gereksiz masraflar çıkar.

Bu türden sorunlar yaşamak istemiyorsanız su kaçağı kontrol işlemi için bizim firmamız gibi alanında uzman olan ve son teknoloji kaçak tespit aletlerini kullanan bir tesisat firması ile görüşmeniz gerekir. Su kaçağı kontrol işlemi için kullandığımız dinleme cihazları tesisat içerisinde var olan her bir kaçak notasının oluşturduğu sesi duymamız yardımcı olur. Kameralar ise pis atık su boruları içerisindeki kaçak noktalarını görüntülememize yardımcı olur. Özel termal kameralar ise sıcak su boruları içerisindeki kaçak noktalarının bulunması için kullanılır. Bunların yanında kalorifer sistemindeki kaçak noktalarını bulmak için de yine dinleme cihazları kullanılır. Bütün bu cihazlar tesisat yapısının her bir noktasının detaylı bir şekilde incelenmesini sağlayarak doğru tespitler yapılmasını sağlarlar.

Su kaçağının varlığından şüpheleniyorsanız veya herhangi bir şüphe olmadan da içinizin rahat etmesi için tesisatta su kaçağı kontrol işlemi yaptırmak istiyorsanız İstanbul’un her semtine 7 gün 24 saat hizmet veren firmamıza istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Her türlü tesisat sorunun bulunup çözümlenmesinde firma çalışanlarımız sizlere yardımcı olacaktır.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55