Pis su borusunda kamera ile su kaçağı bulma

Pis su borusunda kamera ile su kaçağı bulma firmaları İstanbul kameralı su tesisat kaçağı tespiti servisi telefonu 0551 231 83 55 Uzman tesisat. Su kaçağı tespitinde lider firma olarak Avrupa ve Anadolu Yakasında şubelerimiz vardır aynı gün hizmet için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

PİS SU BORUSUNDA KAMERALI SU KAÇAĞI BULMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Tesisat sorunlarını çözerken kullandığımız aletlerin her birinin ayrı bir görevi vardır. Tesisat içerisindeki kaçak noktalarını bulurken dinleme cihazı ve kameralar kullanmaktayız. Kullandığımız dinleme cihazı temiz su boruları ve kalorifer sistemindeki kaçak noktalarını bulmaya yararken, kameralarda pis atık su borularındaki kaçak noktalarını bulmaya yarar. Bu şekilde de tesisat içerisindeki kaçak noktaları kesin bir şekilde bulunmuş olur. Pis su borusunda kameralı su kaçağı bulma işlemi ise şu şekilde yaılmaktadır.

Pis atık su borusu içerisinde atıkların olması ve inşaat sırasındaki oluşan inşaat atıklarının da borular içerisinde kalması nedeniyle borular zarar görebilir. Bir süre sonra borularda çatlama ve delinmeler oluşur. Bu atıklar borulara zarar verdiği gibi boru içerisinde su ile birlikte hareket ederek ses çıkartır. Buda dinleme cihazı ile borularda kaçak noktasının bulunmasını zorlaştırır. Bu nedenle de pis su borusunda kameralı su kaçağı bulma işlemi için kullanılacak en iyi yöntem kameralar ile kaçak noktasının bulunmasıdır. Kaçak noktasının bulunması için bir kablo ucuna yerleştirilmiş olan oldukça küçük bir kamera giderlerden tesisat içerisine gönderilir. Burada lavabo gideri, banyo gideri, klozet gideri, küvet gideri ve çamaşır makinasının gederler başlangıç noktası olarak seçilir. Kamera boru içerisinde ilerlerken kameradan alınan görüntüde bir ekrana gelir. Bu ekranı ustalar izleyerek boru üzerindeki kaçak noktalarını belirlerler. Atıklar olduğu için kaçak noktalarının belirlenmesi zorlaşır. Bu nedenle de ustaların büyük bir titizlik ve dikkatle çalışması gerekir. Pis su borusunda kameralı su kaçağı tespiti işlemi sonrasında bulunan kaçak noktasının tamir edilmesi için de birkaç tane fayans kırılarak kaçağın olduğu nokta bulunur. Daha sonra boru üzerinde gerekli tamirat işlemi yapıldıktan sonra zemin tekrar kapatılır ve elinizde fayanslar var ise bu fayanslar buraya yapıştırılır. Bu şekilde pis su borusunda kameralı su kaçağı bulma işlemi 2-3 saatlik kısa bir sürede gerçekleştirilmiş olur.

Pis su borusunda kameralı su kaçağı bulma işlemi için firmamızı arayarak tesisatçılarımızı çağırabilirsiniz. Pazar günleri de çalışan ustalarımız istediğiniz saatte evinizde olarak sorunu kısa bir süre içerisinde çözecektir.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55