su kaçağını anlamanın yolları

Su kaçağını anlamanın yolları için evinizdeki değişikliklere biraz olsun dikkat etmeniz yeterli aslında. Su kaçağı zemin ve duvarlar içerisindeki borular üzerinde olsa de elbette ki bir şekilde ya zemine çıkacak ya da farklı şekillerde kendini belli edecektir. Su kaçağını anlamak için dikkat etmeniz gerekenler ise şunlardır.

Su kaçağını anlamanın yolları incelendiğinde ilk karşımıza çıkan şeyin faturaların bir anda her zamankinden fazla gelmesi olarak görüyoruz. Temiz su borularında oluşan kaçaklar nedeniyle fazla akan su faturanıza yansıyacaktır.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır ?

Tesisattaki kaçaklar delik ve çatlaklardan dışarı çıktıktan sonra zemin içerisinde ve duvarlarda kendine bir yol bulacak ve bir şekilde yüzeye çıkıp fayans aralarından dışarı çıkacaktır. Fayans aralarından dışarı çıkan sular buralarda birikerek fayans aralarının sararmasına, kararmasına ve küflenmesine neden olacaktır. Siz burayı temizledikçe bir süre sonra bu sorunlar tekrar olacaktır. Tesisatta yaşanan kaçak sorunları nedeniyle çıkan su alt katın tavanından da dışarı çıkabilir. Su tavandan dışarı çıkarak tavanda küflenmelere ve boyada dökülmelere yol açacaktır. Bunun yanında su daha da fazlalaştıkça damlamalar dahi olacaktır.

Su kaçağını anlamanın yolları içerisinde dikkat edeceğiniz bir diğer detay ise parkelerin kabarmasıdır. Özellikle kalorifer tesisatında yaşanan kaçaklardan çıkan sular parkeler altında birikerek parkelerin kabarmasına neden olacaktır.

Tesisatta yaşanan kaçaklar nedeniyle zemin ve duvarlarda biriken sular küflenmeye neden olacak ve bu küf ilerleyen zamanlarda ev içerisinde kötü bir kokunun oluşmasına da neden olacaktır. Bu şekilde de tesisatta kaçak olduğunu anlayabilirsiniz. Bunun dışında pis atık su borularında oluşan kaçaklarda pis kokulara neden olacaktır.

Su kaçağını anlamanın yolları için yukarıda saydığımız detaylara dikkat edebilirsiniz. Bu detaylardan yola çıkarak tesisatınızı iyi bir tesisat firmasına kontrol ettirerek gerekli kaçak tespit çalışmalarını yaptırabilirsiniz. İstanbul’un bütün semtlerine hizmet veren firmamıza ev ve iş yerlerinde yaşanan kaçak tespit çalışmalarının çözümü için ulaşabilirsiniz.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55