Su kaçağını bilgisayarla tespit

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağını bilgisayarla tespit etmek için evlere servis veren Uzman Tesisat dairede kırım döküm yapmadan arızayı noktasal olarak bulma işlemi yapmaktadır. Su kaçağı tespit bulma için özel cihazlarımızdan faydalanıyoruz gerek kamera gerekse dinleme sistemi ile kaçak noktaları kırımsız bulunuyor.

Bilgisayarlı kaçak tespit işlemleri

Tesisat boruları zaman içerisinde yıpranırlar ve bazı noktalarında delinmeler, çatlamalar olabilir. Bizim gözle göremeyeceğimiz bu su kaçakları zemin içerisinde ilerleyerek zeminin yapısına zarar verdiği gibi bir süre sonra yüzeye çıkarak fayanslara veya parkelere de zarar verebilir. Buda kötü bir görüntü oluştururken, size de yüklü bir miktarda tadilat masrafı çıkartabilir. Su kaçağını bilgisayarla tespit işlemi aslında size hem maddi yönden fayda sağlarken hem de tesisat sorunlarının kısa sürede çözümlenerek sizi günlerce sürecek olan bir tadilat işkencesinden de kurtarmış olur.

Su Kaçağı Tespit Bulma Servisi

Su kaçağını bilgisayarla bulma işlemi sırasında kullanılan kameralar ve dinleme cihazları ile fayanslara veya parkelere zarar verilmez. Çünkü bu aletler yardımıyla kırmadan su kaçağı tespiti kolaylıkla yapılabilir. Su kaçağının tespiti için dinleme cihazları ile temiz su borularının içerisinden geçen su dinlenir. Bu dinleme sırasında boru içerisinde var olan delik yada çatlak noktasından dışarı çıkan suyun çıkardığı ses duyulur. Zemin ne kadar kalın olursa olsun her türlü su kaçağının oluşturduğu ses kolaylıkla duyulabilir. Hatta boru üzerinden birden fazla kaçak noktası olsa dahi hepsinin sesini duymak mümkündür. Dinleme cihazı sadece temiz su boruları ve kalorifer tesisatındaki su boruları için kullanılan bir cihazdır. Pis atık su borularındaki kaçakların tespiti için ise kameralar kullanılır. Bu kameralar sayesinde pis atık su boruları içerisinde var olan her bir kaçak noktası da kolaylıkla belirlenir. Kamera bir kablo yardımıyla gider içerisine gönderilir. Gider içerisinde hareket eden kamera sayesinde borunun her bir noktası kameradan alınan ve ekrana yansıyan görüntü sayesinde kolaylıkla izlenir. Bu sayede de boru içerisinde var olan kaçak noktaları kolaylıkla belirlenmiş olur.

Su kaçağını bilgisayarla tespit işlemi işte bu kadar kolay olan ve etkili sonuçlar alınabilen bir işlemdir. Bilgisayarla su kaçağı tespiti hemen hemen her tesisat firmasının yaptığı bir işlem olsa da siz firma seçiminde dikkatli olun. Çünkü bu aletlerin kullanılması bilgi ve beceri gerektirir. Sadece bu aletlerin kullanılması önemli değildir. Ustaların becerisi ve bilgi birikimi de önemlidir. Bu nedenle su kaçağı tespit bulma firma seçimi yapmadan önce iyi bir araştırma yapmanız etkili ve kalıcı çözümlere ulaşmanızı sağlayacaktır.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55