su kaçağını önlemek için ne yapmalı

By su kaçağı tespiti In Su Kaçağı No comments

Su kaçakları eski ve yeni bütün tesisat borularında meydana gelebilir. Su kaçaklarını önlemek için ne yapmalı nasıl bir yol izlenmeli diye merak edenler için aslında su kaçaklarını önlemek için yapılması gereken pek fazla bir şey yoktur diyebiliriz.

Su Kaçağını Önlemenin Tek Yolu Tespit Yaptırmak

Su kaçağını önlemek istiyorsanız profesyonel firmamıza su kaçağı yer tespiti yaptırmaktan geçmektedir. Suyun aktığı noktayı bulup tamir işlemlerini garantili olarak gerçekleştiriyoruz.

Su Kaçağını Önlemenin Yolları

Su kaçakları zemin ve duvarlarda olan tesisat borularında, apartmanların pimaş giderlerinde, çatılardaki borularda ve tesisat borularının olduğu her yerde olabilir. Bizim bu boruların nereden geçtiğini nasıl bir yol izlediğini ve ne durumda olabildiklerini göz ile görmemiz mümkün değildir. Böyle olunca da borulara zarar verip vermediğimizi bilemeyiz. Su kaçaklarını önlemek için ne yapılmalı bu konuda kesin olarak söylenebilecek bir şey yoktur. Ev sahipleri tesisat borularına zarar vermemek adına borular içerisine farklı atıklar atmamalıdır. Özellikle tuvalet ve klozet gideri içerisinden atılan yabancı maddeler tazyikli su ile borulara çarparak borulara zarar verebilir. Bunun yanında atılan bu yabancı maddeler borularda tıkanmalar yol açabilir. Bu durumda ev sahiplerine zor anlar yaşatabilir.

Tazyikli suyun borular içerisine uzun süre verilmesi de borulara zarar verebilir. Bu nedenle tesisat borularına uzun süre tazyikli su verilmesi durumundan kaçınılmalıdır. Su kaçaklarını önlemek için ne yapmalı sorusu için verebileceğimiz bir diğer yanıt ise boruların geçebileceği zemin ve duvarlara herhangi bir alet ile şiddetli darbe uygulamamak gerekir. Bu şekilde uygulanan şiddetli darbelerde borulara zarar verebilir.

Su kaçaklarını önlemek için en yapmalı bu konuda dikkat edeceğiniz belli başlı hususlar bunlar olsa da ev ve iş yerinde yaşadığınız su kaçaklarında dikkat edeceğiniz en önemli detay ise; sorunun çözümü için alanında uzman olan ve son teknoloji kaçak tespit cihazlarını kullanan firmalardan yardım almaktır. Kaçak tespiti sırasında kullanılan bu cihazlar sayesinde kırıp dökme işlemi yapmadan borulardaki kaçak noktaları belirlenerek kısa sürede sorunlar ortadan kaldırılabilir.

İstanbul’un bütün semtlerine hizmet veren firmamız su kaçakları, tesisat tıkanıklığı, pimaş kaçağı, kanalizasyon tıkanıklığı ve daha birçok farklı tesisat konusunda sizlere gereken yardımı yapmaktadır. Tesisatta yaşadığınız sorunların çözümünde iyi bir tesisat firması arayışınızı iyi yapmanız ileri de oluşabilecek sorunların önüne geçmektedir.