tesisat kaçak su bulma firmaları

İstanbulda tesisat kaçak su bulma firmaları arasında Uzman Tesisat 99 TL sabit fiyat garantisi ile servis vermektedir aynı gün hizmet için bizi aramanız yeterlidir. Su kaçağı tespit bulma konusunda gerek dinleme cihazları gerekse termal kameralar kullanarak noktasal su kaçağı tespiti yapıyoruz.

İstanbul Tesisat Kaçağı Bulma Servisleri

Ev ve iş yerlerinde yaşanan su kaçaklarında kaçak tespit çalışması yapılırken pis atık su borularının, şebeke suyunun ve kalorifer tesisatının kontrol edilmesi gerekir. Kaçak tespit çalışmalarında sadece kaçağın belirtilerine göre sadece temiz su borularında veya pis atık su borularında kaçak tespit çalışması yapılması doğru değildir.

Evinizde veya iş yerinizde fayans aralarında nemlenme sararma, duvarlarda nemlenme, alt katın tavanında sararmalar olduğu zaman tesisatta kaçak sorunu olabilir. Temiz su borularında olan kaçaklar ise faturalarınızın bir anda her zamankinden fazla gelmesine neden olabilir. İşte bu durumlar yaşandığında bir tesisatçı ile görüşerek kaçak tespit çalışması yaptırılmalıdır.

Tesisat kaçak su bulma firmaları çalışması için dinleme cihazları kullanılmaktadır. Zemin ve duvarlar üzerinde dinleme cihazının sensoru gezdirilerek zemin içerisinden gelen kaçak suyun çıkardığı ses duyulmaya çalışılır. Bu işlem sırasında zeminde birden fazla kaçak noktası olsa dahi hepsi bulunabilir. Bunun yanında kalorifer tesisatındaki kaçak noktalarının tespiti için de dinleme cihazları kullanılır. Parkeler üzerinde sensor gezdirilerek kulaklık yardımı ile kaçağın sesi duyulabilir. Pis atık su borularındaki kaçak notalarının tespiti için de kameralar kullanılır.

Tesisat kaçak su bulma firmaları çalışma sırasında kaçağın olduğu noktayı bulmak için kırmadan kaçak tespit çalışması yapılabildiği gibi eğer mümkünse kaçağın olduğu nokta kırılmadan da tamir edilebilir. Bunun için ise kimyasal kapatıcı ilaçlar kullanılmaktadır. Bu ilaç sadece temiz su borularındaki veya kalorifer tesisatındaki kaçakların kapatılması için kullanılır. Bu ilacın kullanılabilmesi için ise kaçak noktasının oldukça küçük olması gerekir. Yoksa bu ilacın kullanılması doğru değildir.

Kimyasal kapatıcı ilaç ile kaçak noktasının kapatılması için boru içerisine gönderilen ilacın kaçağın olduğu noktaya ulaşması sağlanarak kaçak noktasında hava ile bir araya gelir ve bu noktayı kapatır. Bir gün boyunca temiz su boruları kullanılmaz ve kapatıcının oraya yapışması sağlanır. Kullanılan bu kimyasal ilacın herhangi bir yan etkisi veya zararı yoktur. Bu ilaçlarlar suya karışmaz. Ama dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Bu ilaç sadece oldukça küçük olan kaçak noktaları için kullanılır. Daha büyük kaçak noktalarının kapatılması için ise zemin üzerinde küçük bir alanda kırma işlemi yapılarak kaçağın tamir edilmesi gerekir.

About the author

su kaçağı tespiti

Tesisat işleri üzerine hizmetin yanı sıra İstanbul su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetlerini servis boyutunda sağlayan firmamız uzman tesisat hakkında paylaşımlar ve su kaçağı hakkında bilgilendirmeler.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55